Konfigurace webového serveru pomocí .htaccess

Pokud jste tvůrci webových stránek určitě by jste neměli zapomenout na soubor s názvem .htaccess . Jedná se o soubor který slouží ke konfiguraci webového serveru Apache. Tento .htaccess soubor můžete uložit do libovolného adresáře pro který chcete možnosti nastavení využít a které se taktéž dále vztahuje i na všechny podadresáře.
Mezi nejčastěji používané konfigurace například patří přesměrování na jiné stránky či povolení nebo zakázání výpisu adresáře.

Například:

Přesměrování webu s WWW na verzi bez WWW

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.vase-domena\.cz [nc] RewriteRule (.*) http://vase-domena.cz/$1 [R=301,L]

Mezi další a už dost opomíjené nebo málo známé možnost patří například zaveslování ať už souboru nebo různých složek, nastavení chybové stránky,ochrana proti SPAMbotům, caechování, komprese atd.
Pokud se chcete pustit do vytváření tohoto souboru doporučuji navštívit webovou stránku věnovanou tomuto tématu s možností online generování souboru .htaccess .

Tento web na adrese http://htaccess.all4all.cz vám pomůže s jednoduchým vygenerováním tohoto souboru online. Jednoduše zvolíte možnosti vašeho souboru a okamžitě je vám generován výsledný text (kód) v textovém poli. V další části stránky máte přehled co tento soubor všechno umí a jaké jsou jeho možnosti využití pro váš webový server včetně příkladů použití.

Závěrem vám doporučuji minimálně kouknout na výpis možností, které tento .htaccess soubor umožňuje a vyhnout se tak v budoucnu různým problémů a nejasností i když jste dosud o tomto souboru neměli ani potuchu.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Web Kamery, webové kamery on-line
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons