3 největší výhody, které vám přinese outsourcing IT služeb vaší firmy

Inzerce:  Mít, či nemít ve firmě vlastního IT specialistu? Toť otázka, na kterou jednoznačná odpověď asi neexistuje. Mít ve firmě in house IT specialistu nebo dokonce celý IT tým, může samozřejmě přinášet spoustu výhod. Těch opravdu kvalitních „ajťáků“ je však jako šafránu. A když najdete nějakého zkušeného, není úplně levnou záležitostí si ho udržet. Ve výsledku se tak, zejména pro menší společnosti, nabízí jako mnohem lepší varianta IT outsourcing. A to hned ze 3 dobrých důvodů.

Zdroj obrázku: Wright Studio / Shutterstock.com

Co je to outsourcing IT

Outsourcing IT označuje svěření starosti o firemní výpočetní techniku do rukou externího specialisty nebo celého týmu specialistů v IT oboru. Dodavateli IT služeb můžete delegovat jednotlivé zakázky, jako je třeba vývoj nových webových stránek, ale klidně i dlouhodobé komplexní služby – například správu serverů nebo IT monitoring.

1. Platíte jen to, co skutečně využijete

V případě, že se rozhodnete pro outsourcing IT, ceny se pohybují řádově kolem pár set korun za hodinu. Platit budete čistě jen za práci, a to navíc pouze tehdy, kdy ji budete opravdu potřebovat. To by u interního IT specialisty samozřejmě nebylo možné. Toho byste museli, jako každého jiného zaměstnance, platit i v době, kdy jeho služby přímo nevyužíváte. Už tohle samo o sobě je tedy velkou úsporou.

A další ušetřené náklady s tím jdou ruku v ruce. Pokud nemáte vlastní IT tým u vás na firmě, nepotřebujete pro něj ani žádné vybavení. Odpadají tak náklady na pořízení špičkového hardwaru i softwaru nebo třeba zařízení kanceláře.

Tip na příspěvek:  Prodej to co umíš na Fobo.cz

2. Za málo peněz hodně muziky

IT patří mezi sektory, jejichž vývoj jde pořád kupředu. Aby mohli jít IT technici neustále s dobou, využívat nejmodernějších technologií a žádný z aktuálních trendů jim neunikl, je potřeba jejich znalosti každou chvíli aktualizovat na vhodných školeních. To taky není úplně levná záležitost.

Zvolit kompromis a držet si interního IT technika, ale nedopřát mu pravidelné školení, není zrovna nejšťastnějším řešením. Snadno se tak můžete dostat do potíží nejen se zabezpečením vašich dat. V případě přehlédnutí důležité změny v legislativě vás mohou čekat i nepříjemné problémy se zákonem.

Pokud si však IT služby pronajmete v rámci outsourcingu, o žádné školení se starat nemusíte. K dispozici vždy dostanete dostatečně kvalifikované experty, kteří odvedou za všech okolností služby na špičkové úrovni.

3. Odborníky máte k dispozici kdykoliv potřebujete

Při outsourcingu IT služeb odpadá nejen plno nákladů, ale také spousta starostí. Už se vám nikdy nestane, že by měl IT technik dovolenou nebo byl nemocný zrovna ve chvíli, kdy ho nejvíc potřebujete.

Dodavatelé, kteří IT outsourcing nabízejí, mají odborníků samozřejmě k dispozici vícero. V případě, že jeden z nich onemocní, dokáže ho plnohodnotně zastoupit a váš problém vyřešit jeho kolega.

 

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons