QR kód se stává nezbytnou součástí Vašeho obchodu

Mezi velice populární metodu odkazování na webovou stránku či produkt v e-shopu se stává využívání tzv. QR kód. Použití není omezeno jenom na zmiňované položky, ale dá se využívat i jako označování výrobků či jen jako vizitka společnosti.

Pro tvorbu QR kódu je k dispozici poměrně dost nástrojů, ale chci zde zmínit jeden online nástroj (generátor), který tvorbu posouvá zase o trochu dál.

 Jedná se o nástroj Unitag na stejnojmenné adrese www.unitaglive.com, který vás provede vlastní a jednoduchou tvorbou QR kódu. Aplikace je v základní verzi zdarma a nabízí i placené verze pro širší použití.

  www.unitaglive.com qr kod

Náhled webu QR generátoru Unitaglive.com

Jak vytvořit QR kód?

Po vstupu na webovou stránku QR generátoru velice jednoduše a intuitivně projdete veškerá nastavení včetně zadání URL adresy odkazu, který má kód obsahovat, barevné schéma, grafiku popřípadě vložení loga společnosti atd. QR kód nemusí obsahovat jen URL adresu, ale může posloužit jako přečtení různých zpráv atd.

Pomocí všech těchto nastavení vytvoříte QR kód, kterým se odlišíte od ostatních a navíc se odpoutáte od zaběhnutého černobílého kódu.

Nezapomínejte na to, že tato verze čárového kódu se stala jednou z nejoblíbenějších forem odkazování a využití pro reklamní účely v časopisech, letákách, reklamních materiálech atd. Po velkém rozmachu v Japonsku a následně v USA se dostává i do Evropy, kde taktéž nachází své opodstatněné využití.

Po vytvoření můžete kód sdílet do Vaší oblíbené sociální sítě, nebo jej stáhnout přímo do počítače. V placených verzí se nabízí více možností včetně statistik atd. Více o těchto možnostech se dozvíte na webu Unitag (Unitaglive).

Tip na příspěvek:  České aplikace na podporu email marketingu a tvorbu HTML šablon

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons