Sledujte vývoj počasí na radaru online!

Několikrát jsem již na tomto webu publikoval články ohledně počasí, počasí na radaru a radarových snímků. Jelikož je to jedno ze stále aktuální témat pokusil jsem se vytvořit seznam užitečných odkazů na sledování této problematiky.

radar sat24

náhled webu Sat24.com

Jako zdroj informací jsem použil jak jinak než internet a to na stránkách zaměřených právě na počasí a to už jak z klasického pohledu, tak i z pohledu počasí pro letecký provoz.

Zpracování těchto radarových dat probíhá na základě elektromagnetického vlnění – odraz od vodních kapek, které odráží signál zpět na radar, který na základě těchto dat vyhodnocuje grafické podklady.

Sledujte aktuální počasí na radaru online!

Zde jsou dle mého názoru ty nejdůležitější odkazy na radary a satelitní snímky online. V případě že zde nenaleznete právě ten váš, budu rád pokud pod článkem v komentáři se s námi o něj podělíte. Osobně jsem se snažil vytvořit takový seznam, který přináší informace jako zdroj a né jako stránka, která informace pouze přebírá a šíří je dále.

Seznam odkazů na radary a weby o počasí:

Tento seznam obsahuje jak satelitní snímky počasí, tak samozřejmě srážkový radar či radar blesků a graficky přehledně zpracované animace na základě kterých můžete předpokládat další vývoj aktuálního počasí.

Některé z těchto online aplikací na sledování počasí nabízí i aplikace pro mobilní telefon, kde můžete mít okamžitě přehled o počasí na radaru, včetně předpovědi aktuálního počasí atd.

Tip na příspěvek:  Fenoménem na internetu se stávají soutěže

radar počasí

Náhled www.radareu.cz – Aplikace slučující srážkové radary nejen z České Republiky

V dnešní moderní době techniky se neustále tento seznam radarů počasí rozšiřuje a určitě jsem neobsáhl všechny kvalitní odkazy. Pokud nedůvěřujete, tak se musíte spolehnout sami na sebe a popřípadě si pro jistotu přibalit bundu a deštník :) .

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons