Jak se vyvíjí poptávka po zaměstnancích v IT?

Negativní vliv koronaviru mohli lidé zaznamenat nejen ve svém každodenním životě, ale i na trhu práce. Lidé se museli přizpůsobit odlišnému stylu života a práce, na který nebyli připraveni. Ne pro všechna odvětví ale toto období znamenalo opravdovou krizi. Míra poptávky například po zaměstnancích v IT, kterou eviduje portál Personálka.cz, se rychle zvyšuje a může pro spoustu lidí znamenat příležitost ke změně.

Koronavirová pandemie pro většinu firem znamenala nutnou adaptaci na moderní technologie. Nelze jednoznačně říci, že práce z domova či výměna osobních setkání za meetingy na komunikačních platformách prospěla všem, rozhodně ale hrála do karet těm, kteří svou práci mohou vykonávat ze 100 % online či tzv. remote formou. To je také důvod, proč je nyní po těchto pracovních pozicích tak vysoká poptávka.

I když pozice v IT nepatří k těm nejsnazším, pro mnoho lidí představují preferovanou volbu povolání z důvodu flexibility, možnosti práce z domova či vysokého finančního ohodnocení. Přestože průměrné platy odborníků v oboru rostou už několik let, podniky jich mají stále nedostatek. Tento problém často řeší najímáním externích IT firem, což je ale finančně velmi nákladné řešení.

Mezi požadavky na IT pracovníky patří například zkušenosti s programováním, vývojem webových stránek nebo správou počítačových sítí. S prací na některých pozicích pak může být spojena zodpovědnost za to nejcennější – data firmy. I to je důvod, proč jsou v tomto odvětví platy tak vysoké, a dá se předpokládat, že budou i nadále růst.

Pokud tedy někdo s dostatečným množstvím zkušeností hledá práci, má na výběr z velkého množství pracovních nabídek. Například na portálu Personálka.cz je nabídka práce na pozici programátor či IT technik velmi častá.

Tip na příspěvek:  Jak zvýšit produktivitu práce na počítači?

Firmy si také moc dobře uvědomují, jak těžké je nového zaměstnance získat, a proto kromě vysokého platu nabízejí také spoustu benefitů. Jedná se například o 5 – 6 týdnů dovolené, masáže, firemní posilovnu, příspěvek na pojištění a mnoho dalších.

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons