Jak vytvořit mraky slov? – tag cloud

Mezi velice oblíbenou a užitečnou firmu zpracování textu patří slovní mraky (tag cloud, word cloud, keyword cloud atd.) Jednou z nejpoužívanějších metod je zobrazování slovních mraků (tagů) pro vizualizaci použitých tágů na webové stránce.

Na internetu je spoustu užitečných online nástrojů, které nám mohou při vytváření mraku slov usnadnit práci. K jejich rozčleněný podle frekvence použití se používají různé druhy vizuálních změn ať je to barva či velikost písma nebo jen symetrické zarovnání dle abecedy.

Jak slovní mrak vytvořit?

Nemusíte se trápit ze zjišťováním frekvence či si lámat hlavu jaký grafický program použít. Jsou pro vás k dispozici online aplikace, které to dokáží za vás.

Jedním je WordItOut.

WordItOut

Náhled webové stránky WordItOut

Nemusíte se nikde registrovat a aplikace je zcela zdarma. WordItOut.com  je určen jen pro tvorbu word cloudů („mraků slov“). Jednoduše vložíte text ze kterého chcete mrak slov vytvořit a ve vizuálním nastavení pak už jen upravujete vzhled k vaší spokojenosti (barvy, velikost, písmo atd.). Po vytvoření ověříte emailovou adresu a nic vám nebrání si výslednou práci stáhnout do počítače.

Je spousty dalších online aplikací, které slovní mraky vytváří a je to pro ně hračka včetně dalších funkcí a nastavení.

Jedním z nich je aplikace Wordle. Jedná se o další podle mě online aplikace, která by měla být mezi prvními volbami pro tvorbu mraků. Umožňuje přímé vkládání webové adresy stránek nebo RSS zdroje, z kterého automaticky mrak slov vytvoří a navíc umožňuje i pokročilé nastavení.

Tip na příspěvek:  14 důvodů proč používat infografiku !

wordle

Náhled co dokáže Wordle

Další odkazy na online aplikace na tvorbu slovních mraků.

Zda máte svoji oblíbenou aplikaci na tvorbu slovních mraků, neváhejte se tu s námi podělit v komentářích.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons