SEMOR nástroj na sledování vývoje webu

SEMOR nástroj na sledování vývoje webu

SEO problematika je velice objemné téma, kterou řeší spousty aplikací a služeb. Než budete chtít SEO řešit musíte mít také vstupní údaje. Mezi vstupní a jedny ze zásadních patří monitorování pozic a indexování ve vyhledávačích.

K těmto účelům se na internetu objevila nová služba SEMOR.

SEMOR vznikl díky aktivitě Víta Michalka. Ve svém projektu řeší otázky Linkbuildingu. Zaměřuje se na evidenci, kontrolu, umístění a cenu za návštěvnost odkazů.

Systém neslouží jen jako kontrolor pozic ve vyhledávání ve vyhledávačích a sociálních sítí, ale i jako systém pro kontrolu, monitoring a evidenci odkazů s následným efektivním reportem.

semor

Graf vývoje umístění stránek

Na základě těchto výsledků pak můžete zvolit vhodný způsob SEO metody atd.

Získáním zpětného odkazu práce nekončí?

Pokud často vyměňujete odkazy nebo nakupujete PR články je klíčovým aspektem také tyto odkazy kontrolovat. Zásadní roly v odkazech hrají atributy nofollow, title, anchor textu atd. S tímto systémem SEMOR tato kontrola je snadnou formou evidována a při propojení na Google Analytics rovnou vidíte, kolik návštěv Vám tyto odkazy přivedli.

Měření Sranku, PageRanku nebo AlexaRanku probíhá pravidelně každý den. Zároveň je vyhodnocován počet indexovaných dokumentů v seznamu (seznam.cz).

semor_index

Náhled počtu indexovaných stránek

Pro měření pozic klíčových slov jsou využívány pluginy do prohlížečů. Pro prohlížeč FireFox je možnost stažení přímo z nastavení a pro prohlížeč Google Chrome si jej můžete vyžádat.

Online systém nabízí jak placenou verzi, tak i variantu zdarma. Ve variantě zdarma máte omezený počet klíčových slov. Pokud si nevyberete z přednastavených cenových tarifů, tak je k dispozici i individuální řešení na míru po dohodě s autorem projektu.

Tip na příspěvek:  Fórum pro startupisty a začínající projekty

V současnosti je k dispozici tarif ZDARMA, který nabízí možnosti:

  • možnost sledování pozic 1 domény až pro 5 klíčových slov
  • sledování PageRanku
  • sledování Sranku
  • sledování AlexaRanku
  • každý den měření počtu indexovaných dokumentů na Seznam.cz, Google.cz, Bing.com
  • evidenci a kontrolu každý zpětných odkazů

Více o projektu SEMOR se s námi podělil autor Vít Michalek

Co vás vedlo k založení tohoto projektu?

Vedla mě k tomu vlastní potřeba hlídání pozic klíčových slov, kontrola odkazů, prohledávání soc. Sítí. Zkoušel jsem různé produkty na českém internetu, ale žádný si mě neuměl udržet. Tak jsem se rozhodl si napsat vlastní systém pro své potřeby. Původně jsem vůbec nezamýšlel dělat z toho nějakou veřejnou službu. Ale to Mark zuckerberg také ne :)  .  (Vítův vtípek)

Jste na to sám, nebo máte nějaké spolupracovníky?

Celý systém dělám sám. Ale některé funkce si vymysleli sami klienti. Takže vlastně mám takový velmi široký kolektiv spolupracovníků  :) , a hodně funkcí, které ostatní nevidí je ušito přímo na požadavek klienta.

Máte nějaké zkušenosti se SEO před spuštěním projektu?

Projekt se spouštěl na konci roku 2012. V té době jsem se SEO věnoval 7 rokem. Stejnou dobu, po kterou provozuji server sudokuliga.cz. Pár serverům jsem kdysi dělal přímo SEO a úpravy kódu. Ale posledních pár let spíše už jenom radím, co by měl kdo udělat a jak.

Pro koho je SEMOR určen?

No chce se mi říct, že je určen pro každého kdo se stará o nějaké stránky. Ať už z pozice vyhledávačů, Linkbuildingu. Ale ani ty stránky mít nemusíte, a přesto můžete využívat SEMOR k pohledávání soc. sítí. Spíše je tedy pro jednotlivce než pro marketingové agentury.

Kolik máte již klientů zda to není tajné?

Tip na příspěvek:  Máte webovou stránku? Podpořte neziskové organizace!

Tajné to určitě není. Momentálně mám 30 aktivních klientů, z nichž největšími jsou TipCars.com a KBM Group.

Jaké máte plány do budoucna?

Moc neplánuju, spíše upravuji systém dle nápadů klientů tak ať je jim a dalším uživatelům co nejvíce přínosný. Ale jeden plán mám, už teď prohledávám sociální sítě (Facebook, Twitter, Google+), diskuze, blogy na zadaná klíčová slova. Takže jsem schopný zachytávat zmínky o nějakém produktu, stránkách, konkurenci a reagovat na ně. No a tím plánem do budoucna je automatické určování sentimentu daných zmínek, aspoň 80% úspěšností :)

Budoucnost se mění každým okamžikem, takže je těžké říci co dál. Ale určitě se nezastavím s tím, že teď je systém 100%. Tak jak se mění SEO, tak se bude doplňovat SEMOR o nové nápady a funkce.

Více o projektu na stránkách http://www.semor.cz/?af=194

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons