Czech Startups – partner úspěšného startupu

Jak vznikal Czech Startups?

Historie Czech Startups se začala psát, když byli její současní zakladatelé ještě na vysoké škole. „Měli jsme nápady, měli jsme chuť, energii, ale chyběly nám peníze a zkušenosti.“ říká jeden ze zakladatelů Czech Startups David Prycl. Aby získali nějaký základní kapitál, kontakty a cenné zkušenosti, nechali se na dva roky zaměstnat, ale po celou dobu se scházeli a přemýšleli o svých nápadech. „Debatováním nad sklenkou vína o našich nápadech jsme strávili bezpočet hodin, až už nešlo jenom mluvit a museli jsme podniknout konkrétní kroky, a tak jsme založili společnost Czech Startups,“ dodává další zakladatel a CEO Czech Startups Zbyněk Meloun.

Czech StartupsNa samotném názvu společnosti Czech Startups je zajímavé i to, že se původně měla jmenovat úplně jinak. „Líbil se nám název Czech Projects, ale při registraci společnosti nám toto jméno bylo zamítnuto. Odsunuli jsme tedy slůvko Projects a nahradili ho daleko dynamičtějším slovem Startups, „ dodává poslední ze zakladatelů Pavel Kotyza (nemá však nic společného s Pavlem Kotyzou z CorruptTours.com).

Na začátku celé existence jsme se kromě tradičních problémů potýkali s faktem, že žádný z nás ještě žádnou společnost úplně sám nezaložil. „Nechtěli jsme přijít na trh a začít říkat, že víme, jak dělat startupy, aniž by za námi něco nestálo.“ Z tohoto důvodu začali v rámci Czech Startups rozjíždět svoje vlastní projekty, mezi nimi i současný nejvýraznější projekt, kulturně zábavní portál Navecer.cz.

Jaké jsou součastné aktivity společnosti Czech Startups?

V současné době už má Czech Startups za sebou některé velice zajímavé projekty, ale hlavně se podařilo navázat kontakty s investory, mentory a dalšími partnery z oboru. „Za přibližně rok od založení společnosti jsme navázali poměrně velké množství kontaktů, ze kterých se některé přeměnily na zajímavou formu spolupráce,“ dodává David Prycl. Zde můžeme jmenovat například Martina Kasu, zakladatele jednoho z největších e-shopů v ČR nebo Jiřího Carbu, zakladatele serveru Zapakatel.cz, kterým se projekt Navecer.cz líbil natolik, že do něj nakonec vstoupili jako společníci.

Tip na příspěvek:  Online mapa ovzduší a znečištění vody – super online aplikace

navecer

projekt Navecer.cz

Aktivity společnosti Czech Startups se dělí hned do několika oblastí. Jeden z týmů se specializuje na online řešení pro různé klienty a právě zkušenosti z této oblasti stály u zrodu dalšího startupu MeziWeby.cz, který vytváří jakéhosi „tlumočníka“ mezi řečí zadavatelů a řečí webových vývojářů (více info na www.meziweby.cz). Další oblastí je již zmíněný projekt Navecer.cz, který má ambici stát se jedničkou v oblasti večerních aktivit.

Dále se Czech Startups orientuje na startupy jako takové. Spolupracuje se Sdružením pro zahraniční investice – AFI, kde se podílel např. na hodnocení startupů v rámci Iniciativy na podporu rozvoje inovativních start-up firem – adVENTURE 2 apod.

meziweby.cz

startup MeziWeby.cz

Pokud máte někdo nějaký zajímavý nápad, určitě se nám ozvěte. Můžeme si o tom popovídat, dát nějaký feedback, a pokud si padneme do oka, můžeme se dohodnout na nějaké formě spolupráce,“ říká na závěr Zbyněk Meloun. Na otázku, zda zde není nebezpečí, že by si nějaký pěkný nápad takto přivlastnili, odpovídá s úsměvem: „My sami máme tolik vlastních nápadů, že je ani všechny nestihneme realizovat, takže ještě krást nějaké další je hodně nelogické. Nehledě na to, že nápad je jen začátek celé cesty a co si budeme povídat, je to její lehčí část.“ 

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons