Jak vytvořit webový formulář online a zdarma?

Při tvorbě webové stránky jsem narazil na problém, jak vytvořit jednoduše webový formulář bez znalostí programování. Možností bylo několik. Využít redakční systém kde je tvorba formulářů podporovaná nějakým doplňkem, nebo využít online služeb jako například Formes a podobně. Mělo to háček, potřeboval jsem informace (notifikaci) z formuláře zaslat přímo na vlastní email a většina těchto služeb má tuto akci zpoplatněnou.

Po dlouhém hledání jsem našel online službu na generování formulářů v PHP phpFormGenerator. Webový formulář jednoduše vytvoříte online a necháte vygenerovat zdrojový kód, který následně umístíte je na požadovanou webovou stránku. Vygenerovat můžete v podstatě vše, co vás napadne. A to od jednoduchého kontaktního formuláře až po složitý objednávkový formulář napojený na vaší databázi.

phpformgenerator

Náhled pracovního prostředí v aplikaci – phpFormGenerator

phpFormGenerator – jednoduchý online editor na tvorbu formulářů zdarma

Tato online aplikace phpFormGenerator je snadno použitelná i pro začátečníky. Výsledkem je vygenerovaný zdrojový HTML kód ve zpracování PHP. Je zcela bez omezení zdarma.

Použití aplikace na webové formuláře zadma

Nastavení webového formuláře pro výstup dat máte možnost využít jak odeslání dat na email, tak možnost ukládat data někde do MYSQL databáze nebo do datového souboru, který následně můžete zpracovávat třeba v Excelu atd.

Tvorba formulářů nevyžaduje žádné znalosti programování. Na úvodní stránce pouze kliknete na CREATE form a můžete začít vytvářet formulář přidáváním prvků, které potřebujete. Každý prvek má dále své nastavení, které můžete upravovat a nastavovat jako je například požadavek na vyžadované pole, max. počet znaků atd.

Použít můžete všechny dostupné funkce, které většina formulářů vyžaduje, jako jsou textová pole, tlačítka, popisky, rozbalovací položky, captchu, vzhled atd.

Po vytvoření webového formuláře si jej stáhnete do svého počítače v komprimované podobě .zip , která obsahuje adresáře se soubory potřebné pro použití na webovou stránku včetně stylů a případných grafických prvků atd.

Jestliže vás tato aplikace zaujala, tak nejprve doporučuji shlédnout krátké video, jak se v aplikaci orientovat a následně generovat formulář.

 

Video návod http://phpformgen.sourceforge.net/video/phpformgen.html

Aplikace http://phpformgen.sourceforge.net/new_demo/phpformgen/index.php

Related Posts

 • 94
  Jste freelancer SEO konzultant či se jen zabýváte SEO problematikou? Určitě se seznamte s webovým nástrojem Collabim. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale připomenutí si určitě zaslouží. Profesionálové v tomto oboru ho mají vždy po ruce a mnoho z nich ho doporučuje. Náhled domovské stránky projektu Collabim Collabim je…
  Tags: a, se, který, web, zdarma, použití, můžete, v, internet, online
 • 92
  Tip na webovou stránku, kde můžete během pár kroků nechat vygenerovat css styl po Váš web. Jedná se o velice jednoduchou aplikaci na adrese www.colorinhtml.com , kde si jednoduše v barevné paletě vyberete barvu a necháte vygenerovat odpovídající značky barev. Máte na výběr mezi Hex a Css kódem. Aplikaci oceníte zejména…
  Tags: a, v, se, web, internet, online, nástroje, internetu, zdarma, programování
 • 92
  Mnoho lidí si často pokládá otázku, zda je možné vytvořit webové stránky zdarma? Jednou z mnoha možností je využití nového systému Webmium. Jedná se jo jednoduchý nástroj na tvorbu webových stránek a webových prezentací. Aplikace Webmium je určena pro malé a střední firmy, jednotlivce nebo neziskové organizace. Práce se samotnou aplikací…
  Tags: a, webové, stránky, vytvořit, zdarma, internet, online, nástroje, internetu, programování
 • 91
  Ftp server online? Na internetu je možno využívat službu online ftp serveru zdarma. Aplikace pod názvem net2ftp je on-line FTP klient napsaný v jazyce PHP. K použití této aplikace postačí přístup k internetu a webový  prohlížeč (například Internet Explorer nebo Mozilla). FTP je způsob komunikace přístupu k souborům na vzdáleném počítači…
  Tags: a, aplikace, online, internet, nástroje, internetu, zdarma, programování, rady, web
 • 89
  Mezi často diskutované téma a mnoho otázek na diskuzních fórech tvoří otázka „ Jak se naučit jednoduše a rychle programovat? „  Rychlou a správnou odpovědí se může být využití Codecademy či platformy CodeSchool. Projekt Codecademy Vám pomůže s průpravou na cestě stát se programátorem. S Codecademy, které je převážně zaměřeno na výuku…
  Tags: a, se, v, programování, web, internet, online, nástroje, internetu, zdarma
, , , , , ,
One comment on “Jak vytvořit webový formulář online a zdarma?
 1. Děkuji za skvělý tip, přesně tohle mi na jeden (zatím tajný) projekt chybělo! Bude to bomba! Ať se vám daří, Karel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *