Jak vytvořit webový formulář online a zdarma?

Při tvorbě webové stránky jsem narazil na problém, jak vytvořit jednoduše webový formulář bez znalostí programování. Možností bylo několik. Využít redakční systém kde je tvorba formulářů podporovaná nějakým doplňkem, nebo využít online služeb jako například Formes a podobně. Mělo to háček, potřeboval jsem informace (notifikaci) z formuláře zaslat přímo na vlastní email a většina těchto služeb má tuto akci zpoplatněnou.

Po dlouhém hledání jsem našel online službu na generování formulářů v PHP phpFormGenerator. Webový formulář jednoduše vytvoříte online a necháte vygenerovat zdrojový kód, který následně umístíte je na požadovanou webovou stránku. Vygenerovat můžete v podstatě vše, co vás napadne. A to od jednoduchého kontaktního formuláře až po složitý objednávkový formulář napojený na vaší databázi.

phpformgenerator

Náhled pracovního prostředí v aplikaci – phpFormGenerator

phpFormGenerator – jednoduchý online editor na tvorbu formulářů zdarma

Tato online aplikace phpFormGenerator je snadno použitelná i pro začátečníky. Výsledkem je vygenerovaný zdrojový HTML kód ve zpracování PHP. Je zcela bez omezení zdarma.

Použití aplikace na webové formuláře zadma

Nastavení webového formuláře pro výstup dat máte možnost využít jak odeslání dat na email, tak možnost ukládat data někde do MYSQL databáze nebo do datového souboru, který následně můžete zpracovávat třeba v Excelu atd.

Tvorba formulářů nevyžaduje žádné znalosti programování. Na úvodní stránce pouze kliknete na CREATE form a můžete začít vytvářet formulář přidáváním prvků, které potřebujete. Každý prvek má dále své nastavení, které můžete upravovat a nastavovat jako je například požadavek na vyžadované pole, max. počet znaků atd.

Tip na příspěvek:  Sněhové zpravodajství online

Použít můžete všechny dostupné funkce, které většina formulářů vyžaduje, jako jsou textová pole, tlačítka, popisky, rozbalovací položky, captchu, vzhled atd.

Po vytvoření webového formuláře si jej stáhnete do svého počítače v komprimované podobě .zip , která obsahuje adresáře se soubory potřebné pro použití na webovou stránku včetně stylů a případných grafických prvků atd.

Jestliže vás tato aplikace zaujala, tak nejprve doporučuji shlédnout krátké video, jak se v aplikaci orientovat a následně generovat formulář.

 

Video návod http://phpformgen.sourceforge.net/video/phpformgen.html

Aplikace http://phpformgen.sourceforge.net/new_demo/phpformgen/index.php

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons