xPaper – r/evoluce v papírování

xPaper je cloudové úložiště dokumentů, ve kterém všechno snadno najdete. Použití je jednoduché – dokumenty naskenujete, nahrajete do systému a díky převodu pomocí OCR v nich můžete fulltextově vyhledávat. Zejména pro firmy je pak zajímavá služba svozu, skenování a bezpečné archivace, kterou kompletně xPaper zajišťuje. V roce 2014 chystá zjednodušené řešení pro fyzické osoby.

xPaper

Život po krk v papírech

Za vznikem této služby stojí myšlenka, že lidé i firmy se po celý život setkávají s dokumenty, se kterými musí nějak pracovat. Kolikrát se vám stalo, že jste nemohli dohledat rodný list, ztratili fakturu nebo společně s kalhotami vyprali i účtenku? A víte, že jenom přípravou podkladů pro vaši účetní každý čtvrtrok ztratíte až celý den.

Od srpna 2012 začala firma Creative Dock ve spolupráci s vývojáři z User Technologies a za podpory sponzorů vymýšlet přátelskou službu na archivaci a správu důležitých dokumentů pro menší společnosti. Po výzkumech a plánování zbyly na vývoj prototypu online aplikace pouhé tři měsíce. xPaper se spouštěl 15. 4. 2013, a i když dva dny předtím nikdo z týmu nenaspal víc jak 3 hodiny, všechno dopadlo podle plánu.

Už od začátku xPaper nabízel cestu pro aktivní uživatele i ty, kteří o sebe rádi nechají pečovat. Dokumenty můžete nahrát do úložiště a pak je uskladnit sami nebo využít bezpečných archivů, kam materiály pošlete poštou, případně se pro ně zastaví nasmlouvaný kurýr.

Bezpečnost a výhody správy dokumentů v xPaper

V xPaper se řešila bezpečnost hned dvakrát, a to digitální a fyzická. Připojení k serveru je šifrováno certifikátem společnosti GeoTrust. K druhému šifrování dochází ještě na serverech Amazon S3, které splňují ISO 9001/27001.

Tip na příspěvek:  WiFi je standard pro lokální bezdrátové sítě

O archivy se stará společnost Iron Mountain, která své služby poskytuje už do roku 1956. Svoz dokumentů v zapečetěných obálkách zajišťuje Messenger. Projekt splňuje podmínky zákona o ochraně osobních údajů a prošel národní bezpečnostní prověrkou.

Díky těmto opatřením můžete spravovat své dokumenty s lehkým srdcem. Do cloudového úložiště se dostanete v podstatě odkudkoliv, kde budete mít připojení a vhodné zařízení, jako je smartphone, tablet nebo samozřejmě počítač.

K archivovaným dokumentům lze také nastavit přístupová práva, což se hodí zejména ve firmách.

A bonus pro zapomnětlivce. xPaper za vás hlídá splatnost faktur a platnost smluv na dobu určitou. Ve chvíli blížícího se termínu vám pošle upomínku.

Kdo s xPaper zamířil do oblak

Svoje dokumenty svěřili xPaperu například server Play.cz, stavebně-inženýrská společnost Syner, s.r.o. či výrobce textilií Mileta a. s.

Služby využívá i Reiffeisenbank, která xPaper zároveň nabízí v rámci účtu pro podnikatele.

Úložiště pro lidi. I ty v zahraničí

V roce 2014 xPaper plánuje spuštění zajímavějšího tarifu pro fyzické osoby. V cloudu si tak bude moci ukládat smlouvy a účtenky každý, koho nebaví se přehrabovat v krabici nebo šanonu. Zároveň se chystá vstup na cizí trhy, a to v první řadě do anglicky mluvících zemí.

Zaujala vás tato služba budoucnosti? Vyzkoušejte si xPaper už nyní. Zdarma můžete nahrát až 30 dokumentů.

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons