xPaper – r/evoluce v papírování

xPaper je cloudové úložiště dokumentů, ve kterém všechno snadno najdete. Použití je jednoduché – dokumenty naskenujete, nahrajete do systému a díky převodu pomocí OCR v nich můžete fulltextově vyhledávat. Zejména pro firmy je pak zajímavá služba svozu, skenování a bezpečné archivace, kterou kompletně xPaper zajišťuje. V roce 2014 chystá zjednodušené řešení pro fyzické osoby.

xPaper

Život po krk v papírech

Za vznikem této služby stojí myšlenka, že lidé i firmy se po celý život setkávají s dokumenty, se kterými musí nějak pracovat. Kolikrát se vám stalo, že jste nemohli dohledat rodný list, ztratili fakturu nebo společně s kalhotami vyprali i účtenku? A víte, že jenom přípravou podkladů pro vaši účetní každý čtvrtrok ztratíte až celý den.

Od srpna 2012 začala firma Creative Dock ve spolupráci s vývojáři z User Technologies a za podpory sponzorů vymýšlet přátelskou službu na archivaci a správu důležitých dokumentů pro menší společnosti. Po výzkumech a plánování zbyly na vývoj prototypu online aplikace pouhé tři měsíce. xPaper se spouštěl 15. 4. 2013, a i když dva dny předtím nikdo z týmu nenaspal víc jak 3 hodiny, všechno dopadlo podle plánu.

Už od začátku xPaper nabízel cestu pro aktivní uživatele i ty, kteří o sebe rádi nechají pečovat. Dokumenty můžete nahrát do úložiště a pak je uskladnit sami nebo využít bezpečných archivů, kam materiály pošlete poštou, případně se pro ně zastaví nasmlouvaný kurýr.

Bezpečnost a výhody správy dokumentů v xPaper

V xPaper se řešila bezpečnost hned dvakrát, a to digitální a fyzická. Připojení k serveru je šifrováno certifikátem společnosti GeoTrust. K druhému šifrování dochází ještě na serverech Amazon S3, které splňují ISO 9001/27001.

Tip na příspěvek:  Ideální online nástroj Mashape pro získání a distribuci API

O archivy se stará společnost Iron Mountain, která své služby poskytuje už do roku 1956. Svoz dokumentů v zapečetěných obálkách zajišťuje Messenger. Projekt splňuje podmínky zákona o ochraně osobních údajů a prošel národní bezpečnostní prověrkou.

Díky těmto opatřením můžete spravovat své dokumenty s lehkým srdcem. Do cloudového úložiště se dostanete v podstatě odkudkoliv, kde budete mít připojení a vhodné zařízení, jako je smartphone, tablet nebo samozřejmě počítač.

K archivovaným dokumentům lze také nastavit přístupová práva, což se hodí zejména ve firmách.

A bonus pro zapomnětlivce. xPaper za vás hlídá splatnost faktur a platnost smluv na dobu určitou. Ve chvíli blížícího se termínu vám pošle upomínku.

Kdo s xPaper zamířil do oblak

Svoje dokumenty svěřili xPaperu například server Play.cz, stavebně-inženýrská společnost Syner, s.r.o. či výrobce textilií Mileta a. s.

Služby využívá i Reiffeisenbank, která xPaper zároveň nabízí v rámci účtu pro podnikatele.

Úložiště pro lidi. I ty v zahraničí

V roce 2014 xPaper plánuje spuštění zajímavějšího tarifu pro fyzické osoby. V cloudu si tak bude moci ukládat smlouvy a účtenky každý, koho nebaví se přehrabovat v krabici nebo šanonu. Zároveň se chystá vstup na cizí trhy, a to v první řadě do anglicky mluvících zemí.

Zaujala vás tato služba budoucnosti? Vyzkoušejte si xPaper už nyní. Zdarma můžete nahrát až 30 dokumentů.

 

Mohlo by se ti také líbit

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons