14 důvodů proč používat infografiku !

Infografika je pohodlným a účinným nástrojem na sdělení důležitých informací a vizualizaci dat. Přináší informace se snadno zapamatovatelným a přehledným obsahem bez nutnosti pročítání a vysvětlování dlouhých textů a podobně. Hlavním cílem infografiky by tedy mělo být zjednodušeně a stručně představit data vizuální formou pomocí jednoduchých symbolů, stručných textů a jednoduché grafiky.

Ve vytváření nejsou žádné hranice. Vše je omezenou jen vaší kreativitou a vaší představivostí.

Tato forma představení informací patří mezi oblíbenou formu ve všech mediích a to jak v tištěných tak televizních stanicích. Ukázkovým příkladem jsou například výsledy voleb, porovnání produktů či výsledky průzkumu apod.

Povedená infografika na internetu může dobře posloužit jako vhodný nástroj k vytváření Linkbailtingu a posílení vlastního resp. firemního brandu.

Infogarfiku můžete zadat profesionálům, což vás bude něco stát nebo jednoduše můžete využít online nástroje zdarma. Tyto nástroje můžou výsledkem konkurovat i grafice vytvořené v drahém programu.

Než se pustíte do vytváření vašeho díla, je dobré dodržovat určitá doporučení a minimálně si připravit návrh (drátový model), který vám značně urychlí a ulehčí práci.

Tip na stránky věnující se doporučením pro tvorbu infografik (anglicky) :  http://www.smashingmagazine.com/2011/10/14/the-dos-and-donts-of-infographic-design/

How to Build Links with Infographics –  http://moz.com/blog/how-to-build-links-with-infographics

Jedním z online nástrojů zdarma na infografiku je služba Easel.ly

Aplikace je samozřejmě zdarma a nabízí jednoduché nástroje, které postačí pro základní vytvoření infografiky. Easel.ly je k dispozici už od roku 2012 a je navržena tak, aby-jste dosáhly výsledku rychle, jednoduše a bez větších grafických znalostí.

Aplikaci si oblíbilo více jak 400tis. uživatelů, kteří denně produkují nespočet poutavých infografik. Podle autorů je zejména oblíbený mezi pedagogy, studenty a obchodníky jako nástroj vizuální prezentace. Výsledné práce z tohoto nástroje určitě zapůsobí zpracováním na vysoké úrovni a přinesou požadované výsledky.

infografika

Malá ukázka infografiky vytvořené v této aplikaci Easel.ly

 Práce v Easel.ly je velice jednoduchá. Pro vstup do editace je nutná registrace nebo přihlášení pomocí Facebooku či Google +.

Máte na výběr z mnoha předpřipravených šablon v knihovně nebo si můžete případně nahrát vlastní pozadí a začít vytvářet vše od začátku podle vašich představ. Vše můžete od základů změnit a editovat. Jedinou nevýhodou je že u některých fontů můžete narazit na problém s českou diakritikou. Problém však můžete vyřešit nahráním externího obrázku, kde si s fonty dostatečně vyhrajete.

Panel_easelly

Náhled panelu určeného k editaci

Tak jak je vidět na panelu určeného k editaci zvládne úpravu i nováček. Od vybrání šablony, vložení obrázků, textu, objektů a různých tvarů až k samotnému uložení do počítače ve formátu .jpg či .pdf.

Tip na stránky s českou infografikou pro inspiraci:

 České infografiky http://www.ceskeinfografiky.cz/

Magazín Portiscio  http://www.portiscio.net/

Proč se vydat tímto směrem?  Více jak 13 výhod při použití infografiky.

Správně zvolená obsahová strategie a líbivá grafika přináší mnoho zásadních výhod:

 • Moderní a žádaná metoda propagace
 • Snadné odlišení od konkurence
 • Umožňuje snadné sdílení na soc. sítích
 • Rychle a jednoduše představí data (firmu, produkt, porovnání)
 • Snadněji upoutá pozornost
 • Lépe se pamatuje než pouhý text
 • Zvyšuje – buduje značku (brand)
 • Způsobuje přirozený Linkbailting
 • Použitelné jako metoda linkbuildingu
 • Zlepšuje a ovlivňuje off-page SEO
 • Při použití na webu zvyšuje návštěvnost a dobu strávenou na stránce
 • Současný trend v obsahovém marketingu
 • Vytváří virální obsah
 • Možnost vytvoření online a zdarma

Doporučené články na WebiTechu věnující se tvorbě infografiky:

Znáte další online nástroje? Máte další doporučení či zkušenosti? Podělte se s čtenáři v komentářích!

Related Posts

 • 92
  Pokud jste provozovatelem webových stránek tak nezapomínejte na jeden důležitý faktor Vašich stránek a to je rychlost stahování do webového prohlížeče. Je spoustu stránek kdy autoři na tento faktor zapomínají a to hlavně díky zvyšující se rychlosti internetu a cenovou dostupností různých multimediálních  zařízení. Často naleznu web který přináší užitečné…
  Tags: a, internetu, web, zdarma, online, nástroje, rady, seo, optimalizace, webové
 • 88
  Získejte nového marketingového pomocníka a buďte lepší než konkurence! Animace mají své výhody a nový potenciál uplatnění nejen na internetu! Mezi velice oblíbenou a účinnou formu předání informací patří video animace (pohyblivá grafika). Čím dál častěji se objevují jak videa přímo s živou osobou, tak také grafické animace. Grafické animace mají…
  Tags: a, online, zdarma, web, webové, tip, nejen, stránky, seo, optimalizace
 • 87
  Jednou ze základních věcí úspěšného webu je také jeho originalita textu. Tento faktor je i jednou z hodnotících podmínek vyhledávačů a hodnocením kvality webu. Jak si ochránit svůj text nebo zkontrolovat duplicitu před publikováním textu? Pro tento účel vznikla internetová online monitorovací aplikace PlagSpotter, která má zajistit online kontrolu plagiátorství na…
  Tags: stránky, a, online, webové, internetu, zdarma, web, nástroje, rady, seo
 • 86
  Jeden z nejpoužívanějších a mnohdy nenahraditelný nástroj zdarma pro Vaš seo. Pokud se trochu zabýváte seo optimalizací či se chcete o Vašem webu dozvědět kdo na vaši stránku odkazuje a jakou tyto odkazy mají váhu? Není nic jednoduššího než použít tento nástroj s názvem Open Site Explorer. Jedná se o online seo…
  Tags: seo, a, zdarma, webové, stránky, online, nástroje, internetu, optimalizace, nejen
 • 86
  V minulosti už jsem na toto téma publikoval jeden článek „Marketing Miner nástroj pro SEO konzultanty“, ale dnes si určitě zaslouží připomenutí a představení novinek. Jak již zmiňuje název článku „ Třetí ruka“ možná by stálo zato nazvat to pravým jménem tj. Pravá ruka a nepostradatelný pomocník, který ušetří desítky až…
  Tags: a, zdarma, webové, stránky, web, online, nástroje, internetu, rady, seo
, , , , , , , ,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)