Programujeme online ve více jak 40 programovacích jazycích

ideonePři psaní předešlého článku o online programování v PHP jsem ve fóru zaměřeném na programování byl upozorněn na jeden online nástroj ideone o kterém se tu chci zmínit.

Ideone je online nástroj pro práci se zdrojovým kódem taký nazývány v překladu online mini IDE. Aplikace podporuje více jak 40 programovacích jazyků což ho řadí do popředí konkurence a je ideálním řešením nejen pro práci s php.

Práce v Ideone je velice jednoduchá. Nahrajete nebo napíšete Váš zdrojový kód v podporovaném jazyku a ihned můžete provést jeho test a kompilaci. Přímo na webu ideone pak vidíte výsledek zdrojového kódu a zprávu o chybách.

Seznam podporovaných jazyků určitě mluví za vše:

Ada, Assembler, Assembler, AWK (gawk), AWK (mawk), Bash, bc, Brainf**k, C, C#, C++, C++0x, C99 strict, CLIPS, Clojure, COBOL 85, Common Lisp (clisp), D (dmd), Erlang, F#, Factor, Falcon, Fortran, Go, Groovy, Haskell, Icon, Intercal, Java, JavaScript (rhino), JavaScript (spidermonkey), Lua, Nemerle, Nice, Nimrod, Objective-C, Ocaml, Oz, Pascal (fpc), Pascal (gpc), Perl, Perl 6, PHP, Pike, Prolog (swi), Python, Python 3, R, Ruby, Scala, Scheme (guile), Smalltalk, SQL, Tcl, Text, Visual Basic .NET, Whitespace.

Co stojí určitě za zmínku je že ideone.com také poskytuje volný Ideone API pro další usnadnění práce. Například IDEdroid pro práci na chytrých telefonech s Androidem nebo CodeToGo pro iPhone a iPod a mnoho dalších které jsou popsány na domovských stránkách pojektu ve složce api.

Tuto podpurnou online aplikaci pro programátory naleznete na webové adrese ideone.com

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Alternativa k programu Adobe Flash CS4 za výhodnější cenu.
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons