Připojení internetu? Přecházím na WiFi router.

Chci se podělit o zkušenost s připojením k internetu pomocí WiFi routeru. Používám přenosný počítač a jeden stolní. Mnohokrát jsem řešil připojení k internetu jak u jednoho tak i u druhého. Tato skutečnost mě přinutila k instalaci WiFi routeru a vytvoření domácí wifi sítě. Pořídil jsem si WiFi routeru značky Belkin jehož cena se pohybuje okolo tisíce korun a na internetu se dá pořídit i pod 700korun plus ke stolnímu počítači ZyXEL Externí USB Wi-Fi kartu G-202 v provedení Flashdisk WiFi USB. Zařízení wifi usb je kompatibilní se standardem IEEE 802.11b/g a poskytuje uživatelům přenosovou rychlost až 54Mbps což je 5 krát více než umožňuje standard 802.11b zhruba  ceně 400 korun.

WiFi router – směrovač Enhanced N150 který využívá nejnovější bezdrátové technologie a poskytuje rychlé a bezpečné připojení pro domácí síť. Belkin Enhanced N150 zařízení získalo certifikát standardu 802.11b a G a disponuje technologií 802.11N. Poskytuje tak uživatelům výkon standardu 802.11N až do 150 Mb/s za cenu, kterou by uživatelé očekávali u standardního zařízení standardu G.

Byl jsem velice mile překvapen z jednoduchou instalací včetně zabezpečení wifi sítě. Jednoduše jsem ho připojil vložil CD zvolil zabezpečení a vše chodilo bez problémů během málo minut.
Co mě vedlo k výběru tohoto wifi routeru bylo několik výhod mezi které patří například připojení čtyř ethernet portů, podpora Wi-Fi Protected Setup (zabezpečení pomocí jednoduchého tlačítka), přehledný displej na zobrazení stavu sítě a wifi připojení včetně připojení k internetu, celoživotní záruka a hlavně dosah signálu až 300 m U tohoto parametru buďte velice opatrní při výběru wifi routeru, lepší více než akorát či dokonce méně.

Tip na příspěvek:  9 tipov k bezpečným nastaveniam firewallu

Zabezpečení si můžete zvolit z těch nejlepších a nejpoužívanějších a to:

– Wi-Fi Protected Setup™

– 256bitové šifrování WPA/WPA2™-personal

– 64bitové nebo 128bitové šifrování WEP

 Nepodceňujte zabezpečení domácí wifi sítě a připojení k internetu! Pokud chcete domácí síť tak určitě nechcete sdílet připojení sousedům či celému paneláku nebo se stát útokem heckerů a podobných šikulů. :).

Sdílejte článek přátelům:
, ,
Show Buttons
Hide Buttons