Nové stránky a příspěvky ve WordPressu – část 5

Ještě než začnete publikovat a přidávat obsah na stránku ve WordPressu je důležité nastavení vlastního profilu. To naleznete vpravo nahoře po přihlášení do administrace.

Možnosti osobního nastavení:

  • Vizuální editor
  • Barevné schéma administrace
  • Klávesové zkratky
  • Panel nástrojů
  • Uživatelské jméno (jméno, příjmení, přezdívka)
  • Kontaktní informace atd.

profil-wordpress

náhled – složka nastavení profilu

Teď jedeme na vytváření toho zásadního a to na tvorbu obsahu webu.

Nové stránky a přidávání příspěvků ve WP je velice přehledně a jednoduše zpracováno. Přidávání příspěvků a stránek je skoro stejné.

Jak vytvořit příspěvek

wordpress-prispevek

složka příspěvky (přehled příspěvků)

Ve složce Příspěvky máte čtyři základní nabídky – přehled příspěvků viz. obrázek nad textem, vytvořit příspěvek, rubriky a štítky.

V přehledu příspěvků máte seznam všech příspěvků, kde můžete vidět jejich stav publikování či rozpracované koncepty atd. Z tohoto menu můžete upravovat, mazat a také přejít do vytvoření nového příspěvku.

Nový příspěvek

Po kliknutí na toto pole, nebo na pole v postranním panelu vytvořit příspěvek, můžete začít s vytvářením nového příspěvku.

novy-prispevek-wp

pole pro editaci příspěvku

Nejprve zadejte název příspěvku. V poli pro příspěvek už můžete začít editovat příspěvek. Můžete přepínat na Vizuální editor nebo na editor HTML (zdrojový kód).

Práce v editoru je velice jednoduchá. Máte k dispozici základní funkce jako nastavení písma, zarovnání, vkládaní obrázků, vkládání URL odkazů atd. Pokud se vám nezobrazí úplná nabídka, aktivujte poslední ikonu vpravo pro rozšíření nabídky. Když vkládáte předpřipravené texty třeba z Wordu doporučuji požít vkládat přes ikonu s označením W.

Dále máte možnost zařazení do rubrik a štítků dle kategorií. Po instalaci jsou tato pole prázdná. Při psaní článků doporučujeme postupně vytvářet dle kategorií a témat.

Tip na příspěvek:  StartupYard 2013

 

Publikování

Samotné publikování přispěvku může mít různý stav. Můžete publikovat okamžitě. Můžete naplánovat datum a čas zveřejnění, či nechat  uloženou rozpracovanou verzi jako koncept. Také můžete využít volby Viditelnost, kdy můžete dle zadaných parametrů nastavit například viditelnost pouze pod heslem atd.

wp-publikovat

okno nastavení publikování

Pro vytvoření nového příspěvku můžete využít i horní lištu na webové stránce po přihlášení v poli AKCE.

V další části se budeme  věnovat pluginům pro WordPress.

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons