Nové stránky a příspěvky ve WordPressu – část 5

Ještě než začnete publikovat a přidávat obsah na stránku ve WordPressu je důležité nastavení vlastního profilu. To naleznete vpravo nahoře po přihlášení do administrace.

Možnosti osobního nastavení:

 • Vizuální editor
 • Barevné schéma administrace
 • Klávesové zkratky
 • Panel nástrojů
 • Uživatelské jméno (jméno, příjmení, přezdívka)
 • Kontaktní informace atd.

profil-wordpress

náhled – složka nastavení profilu

Teď jedeme na vytváření toho zásadního a to na tvorbu obsahu webu.

Nové stránky a přidávání příspěvků ve WP je velice přehledně a jednoduše zpracováno. Přidávání příspěvků a stránek je skoro stejné.

Jak vytvořit příspěvek

wordpress-prispevek

složka příspěvky (přehled příspěvků)

Ve složce Příspěvky máte čtyři základní nabídky – přehled příspěvků viz. obrázek nad textem, vytvořit příspěvek, rubriky a štítky.

V přehledu příspěvků máte seznam všech příspěvků, kde můžete vidět jejich stav publikování či rozpracované koncepty atd. Z tohoto menu můžete upravovat, mazat a také přejít do vytvoření nového příspěvku.

Nový příspěvek

Po kliknutí na toto pole, nebo na pole v postranním panelu vytvořit příspěvek, můžete začít s vytvářením nového příspěvku.

novy-prispevek-wp

pole pro editaci příspěvku

Nejprve zadejte název příspěvku. V poli pro příspěvek už můžete začít editovat příspěvek. Můžete přepínat na Vizuální editor nebo na editor HTML (zdrojový kód).

Práce v editoru je velice jednoduchá. Máte k dispozici základní funkce jako nastavení písma, zarovnání, vkládaní obrázků, vkládání URL odkazů atd. Pokud se vám nezobrazí úplná nabídka, aktivujte poslední ikonu vpravo pro rozšíření nabídky. Když vkládáte předpřipravené texty třeba z Wordu doporučuji požít vkládat přes ikonu s označením W.

Dále máte možnost zařazení do rubrik a štítků dle kategorií. Po instalaci jsou tato pole prázdná. Při psaní článků doporučujeme postupně vytvářet dle kategorií a témat.

 

Publikování

Samotné publikování přispěvku může mít různý stav. Můžete publikovat okamžitě. Můžete naplánovat datum a čas zveřejnění, či nechat  uloženou rozpracovanou verzi jako koncept. Také můžete využít volby Viditelnost, kdy můžete dle zadaných parametrů nastavit například viditelnost pouze pod heslem atd.

wp-publikovat

okno nastavení publikování

Pro vytvoření nového příspěvku můžete využít i horní lištu na webové stránce po přihlášení v poli AKCE.

V další části se budeme  věnovat pluginům pro WordPress.

Related Posts

 • 67
  V první části „Krok za krokem jak vytvořit webovou stránku v redakčním systému WordPress„  jste se dozvěděli základní informace o WordPresu, včetně všech věcí, které budeme při instalaci potřebovat. Dnes se posuneme o kousek dál, a to ke stažení a nahrání redakčního systému pomocí FTP. Stažení instalačního balíku a nahrání na…
  Tags: instalace, v, wordpressu, část, a, nastavení, vytvořit, web, tvorba, wordpress
 • 64
  Zatoužili jste po webhostingu zdarma či po instalaci Joomla, Wordpress či Drupalu zdarma pouze jedním kliknutím. Pokud ano je na internetu jedna free služba s názvem Endora. Pokud jste o této webhostingové službě zdarma neslyšeli tak zde uvádím základní údaje k webhostingu. - 2 GB prostoru pro Váš web a databáze -…
  Tags: a, wordpress, web, tvorba
 • 64
  V této čtvrté části návodu se budeme věnovat jak nastavit WordPress. Budeme zde provádět základní nastavení pro správnou funkci redakčního systému. Nastavíme trvalé adresy článků a stránek, popisky, vzhled, komentáře atd. V tomto kroku je docela důležité vědět, o čem stránky budou, co budete publikovat a zhruba představu jak by měli vypadat vzhledově (neplatí…
  Tags: nastavení, v, a, wordpressu, instalace, část, web, tvorba, wordpress
 • 64
  Připravil jsem pro vás měsíční školení redakčního systému WordPress. Celé to bude rozděleno v několika lekcích, které budu postupně zveřejňovat. Tento podrobný návod na instalaci je sestaven krok po kroku na praktickém příkladu jak vytvořit webovou stránku postavenou na redakčním systému. Na internetu je spousty různých návodů jak WordPress nainstalovat, ale…
  Tags: a, instalace, wordpressu, wordpress, vytvořit, v, část, web, tvorba
 • 62
  Jste tvůrci webových stránek? Pokud ano mějte na paměti i skupinu nevidomých a slabozrakých občanů. Jak tento web vytvořit a jaké pravidla by měli splňovat najdete na adrese www.blindfriendly.cz . Projekt Blind Friendly Web vznikl ve Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých ČR v roce 2000 jako jeden z výstupů kurzů obsluhy výpočetní…
  Tags: web, a, v, vytvořit, tvorba
, , ,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)