Přehledná databáze bezbariérových míst na mapě!

Představujeme užitečnou aplikaci určenou nejen pro vozíčkáře!

Aplikace VozejkMap je přehledná databáze bezbariérových míst na mapě. Nejedná se sice o aplikaci pro celou širokou veřejnost, ale určitě stojí za zmínku zde na WebiTechu, kde takovéto užitečné projekty rádi podpoříme.

Tento online nastroj pro občany, kteří to mají dost často těžké se někam dostat, může projekt VozejkMap.cz značně usnadnit život.

Představujeme užitečnou aplikaci určenou nejen pro vozíčkáře!

náhled projektu a mobilní aplikace VozejkMap.cz

 Jedná se o zmapování bezbariérových míst v ČR na mapovém podkladu Google se snadným vyhledáváním. Při psaní tohoto článku databáze obsahovala více jak 4430 zmapovaných míst.

Pro usnadnění a lepší využití těchto dat nechybí ani aplikace pro Android a iOS.

Aplikace pro Android a iPhone jsou samozřejmě zdarma a využívají stejnou databázi, která je použita pro webové rozhraní aplikace. U označených míst můžete přidávat vlastní hodnocení, komentáře či vložit nějakou vlastní fotografii. Navíc můžete využít i GPS pro vyhledání aktuálního místa na mapě.

Co stojí také za zmínku je, že administrátorem je sám vozíčkář (kvadruplegik) což určitě zvyšuje kvalitu a hlavně použitelnost tohoto webu. Navíc aktualizaci a ověřování dat provádí hlavně samotní vozíčkáři, takže informace o bezbariérovosti mají značnou a přínosnou hodnotu. Usnadní si tak život při parkování nebo třeba při hledání bezbariérového WC či kavárny.

Místa jsou řazena dle typu místa: kultura, sport, instituce, jídlo, ubytování, lékaři, doprava, WC a jiné. Dále pak dle typu bezbariérového přístupu například: Bez schodů, Nájezd či rampa, Výtah, Schodišťová plošina, Zdviž, Nájezd či rampa + výtah, Nájezd či rampa + schodišťová plošina, Parkoviště pro vozíčkáře atd.

Zajímavou informací je i to že tento projekt VozejkMap.cz se připojil k iniciativně „Společně otvíráme data“ Fondu Otakara Motejla a umožňuje přístup na databázi bezbariérových míst dalším subjektům při dodržení licence Creative Commons CC BY-NC-SA 4.0.

Pomozte šířit podvědomí o tomto užitečném projektu třeba zmínku na blogu, sdílením na soc. sítích, dárcovskou DMS či minimálním sdílením odkazu na tento článek apod.

Related Posts

 • 96
  Mnohokrát jsem využíval různých stránek na SMS zdarma. Spousty z nich byly nedostačující mým potřebám nebo neumožňovali SMS do všech sití zdarma atd. Narazil jsem na službu PoslatSMS kterou tu chci krátce představit a určitě i doporučit. PoslatSMS na stejnojmenné webové adrese www.poslatsms.cz umožňuje odesílání SMS do všech sití zdarma.…
  Tags: zdarma, a, internet, mobil, online, nástroje, internetu, rady, tip, web
 • 92
  Otravují vás neznámá telefonní čísla? Zjistěte kdo vám volal. Jak je napsáno v samotném názvu článku chci zde představit užitečný web který se může hodit. Osobně jsem ho několikrát využil a vždy našel co jsem hledal. Na internetu je docela dost webových stránek které nabízejí funkci zjištění kdo mi volal, ale…
  Tags: a, web, internetu, se, aplikace, databáze, internet, mobil, online, nástroje
 • 92
  "Po téměř půl ročním vývoji začíná Storyous pomalu odkrývat čeho chce dosáhnout. Všechno to začalo tak, že David jeden ze spoluzakladatelů je milovník kávy a chyběla mu služba, která by mu spolehlivě našla kavárny v okolí. A tak tento problém začali společně s Hynkem řešit. Nakonec si ale řekli proč…
  Tags: a, aplikace, se, internet, mobil, online, nástroje, internetu, zdarma, rady
 • 91
  Nejprve proč tento projekt vznikl a k čemu to vlastně je? Hlavním cílem je aby vaše současná adresa neuvízla v síti internetu a nestala se tak obětí spamu. Jednodušeji řečeno např. potřebujete se někde rychle zaregistrovat, nebo jen vstoupit na stránky které vyžadují emailovou adresu a nechcete zadávat vaši současnou. Aplikace 10minutemail…
  Tags: a, se, aplikace, internet, online, nástroje, internetu, zdarma, rady, tip
 • 90
  Tímto článkem chci navázat na jeden z nejčtenějších článků na tomto webu s názvem Sledujte letový provoz online a zdarma na internetu . Díky reakcím na tento článek jsem se dozvěděl o podobném webu který taktéž stojí za zmínku a chci se zde o tento web podělit. Jedná se o online aplikace…
  Tags: a, o, online, se, aplikace, internet, mobil, nástroje, internetu, zdarma
, , , , , ,