Jak vytvořit náhled webu? Vytvoř screenshot a hned ho sdílej!

Mnohokrát jsem potřeboval ať už z jakéhokoliv důvodu vytvořit náhled webové stránky. Narazil jsem na skvělou online pomůcku, které jistě bude přínosem i pro vás.

Jedná se o online webovou aplikaci pomocí které nebude vytvořit scre­en­shot žádný problém. Navíc disponuje spousty dalších funkci, které u podobných služeb zatím postrádám.

Jak vytvořit náhled webu?  Vytvoř screenshot a hned ho sdílej!

Použití této online aplikace je velice jednoduché. Po vstupu na úvodní stránku Curate​.Us budete ihned vyzvání pro zadání URL adresy webové stránky, ze které chcete vytvořit scre­en­ res. náhled webu.

Adresu napíšete do textového pole a stisknete tlačítko „MAKE CLIP“. Během okamžiku se dostanete na stránku s náhledem jako na náhledovém obrázku. V tomto poli můžete dále náhled upravovat (výřez, velikost, vlastní poznámky atd.)

Curate.Us není jenom nástrojem na náhledy webových stránek!

Tento nástroj umožňuje další možnosti využití. Umožňuje snadno a okamžitě sdílet tento náhled na sociálních sítích Face­book, Pin­te­rest a Twit­ter. V některých případech tento způsob odkazování má daleko větší efekt než zveřejnění pouhé URL adresy. Navíc můžete náhled doplnit o vlastní komentář či zdůraznit některou část textu (citaci), která po kliknutí na ni vede na původní zdroj (webovou stránku). Navíc jednoduše můžete vygenerovat zdrojový kód pro vložení do webu či blogu, nebo jej můžete jednoduše odeslat na email.

Užitečnou pomůckou může být i využití nástroje záložkovacího tlačítka „Make Clip“. Tlačítko můžete vložit na lištu vašeho internetového prohlížeče. Poté už jen když budete chtít nějakou webovou stránku sdílet nebo vytvořit náhled, můžete už jen ve vaší liště kliknout na „Make Clip“. Usnadníte si tak zadávání webové adresy do tohoto nástroje popřípadě hledání nějaké služby na vytvoření náhledu, kterou většinou když ji zrovna potřebujete tak jí nemáte po ruce.

Tip na příspěvek:  GIMP - Alternativa k drahým programům zdarma

Využití služby Curate​.Us je zcela zdarma bez nutnosti registrace.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons