Přehledná databáze bezbariérových míst na mapě!

Představujeme užitečnou aplikaci určenou nejen pro vozíčkáře!

Aplikace VozejkMap je přehledná databáze bezbariérových míst na mapě. Nejedná se sice o aplikaci pro celou širokou veřejnost, ale určitě stojí za zmínku zde na WebiTechu, kde takovéto užitečné projekty rádi podpoříme.

Tento online nastroj pro občany, kteří to mají dost často těžké se někam dostat, může projekt VozejkMap.cz značně usnadnit život.

Představujeme užitečnou aplikaci určenou nejen pro vozíčkáře!

náhled projektu a mobilní aplikace VozejkMap.cz

 Jedná se o zmapování bezbariérových míst v ČR na mapovém podkladu Google se snadným vyhledáváním. Při psaní tohoto článku databáze obsahovala více jak 4430 zmapovaných míst.

Pro usnadnění a lepší využití těchto dat nechybí ani aplikace pro Android a iOS.

Aplikace pro Android a iPhone jsou samozřejmě zdarma a využívají stejnou databázi, která je použita pro webové rozhraní aplikace. U označených míst můžete přidávat vlastní hodnocení, komentáře či vložit nějakou vlastní fotografii. Navíc můžete využít i GPS pro vyhledání aktuálního místa na mapě.

Co stojí také za zmínku je, že administrátorem je sám vozíčkář (kvadruplegik) což určitě zvyšuje kvalitu a hlavně použitelnost tohoto webu. Navíc aktualizaci a ověřování dat provádí hlavně samotní vozíčkáři, takže informace o bezbariérovosti mají značnou a přínosnou hodnotu. Usnadní si tak život při parkování nebo třeba při hledání bezbariérového WC či kavárny.

Místa jsou řazena dle typu místa: kultura, sport, instituce, jídlo, ubytování, lékaři, doprava, WC a jiné. Dále pak dle typu bezbariérového přístupu například: Bez schodů, Nájezd či rampa, Výtah, Schodišťová plošina, Zdviž, Nájezd či rampa + výtah, Nájezd či rampa + schodišťová plošina, Parkoviště pro vozíčkáře atd.

Tip na příspěvek:  Usnadněte si práci ve skupinách s aplikací Wiggio!

Zajímavou informací je i to že tento projekt VozejkMap.cz se připojil k iniciativně „Společně otvíráme data“ Fondu Otakara Motejla a umožňuje přístup na databázi bezbariérových míst dalším subjektům při dodržení licence Creative Commons CC BY-NC-SA 4.0.

Pomozte šířit podvědomí o tomto užitečném projektu třeba zmínku na blogu, sdílením na soc. sítích, dárcovskou DMS či minimálním sdílením odkazu na tento článek apod.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons