Pohodlná kontrola duplicitního obsahu na internetu

Jednou ze základních věcí úspěšného webu je také jeho originalita textu. Tento faktor je i jednou z hodnotících podmínek vyhledávačů a hodnocením kvality webu.

Jak si ochránit svůj text nebo zkontrolovat duplicitu před publikováním textu?

Pro tento účel vznikla internetová online monitorovací aplikace PlagSpotter, která má zajistit online kontrolu plagiátorství na internetu.

 

Pohodlná kontrola duplicitního obsahu na internetu

náhled webové stránky PlagSpotter.com

Práce s tímto online nástrojem na kontrolu duplicitního obsahuje velice jednoduchá. Jediné co musíte udělat je zadat URL adresu webu nebo webové stránky, kterou chcete zkontrolovat. Během okamžiku získáte zpětnou vazbu na stránky, kde se zobrazuje stejný text a je přebírán obsah z Vašeho webu. V případě že zjistíte že jde o nelegální kopírování webu, můžete ihned provádět opatření k odstranění a využít doporučení této aplikace.

Základní funkcionalita na online kontrolu je zdarma. PlagSpotter nabízí i rozšířené možnosti monitoringu duplicitních textů včetně plánovaných pravidelných kontrol a zasílání podrobných výpisů plagiátů.

Duplicitní obsah můžete způsobit i nechtěně sami na svém webu. Například při vytváření stejné stránky pro tisk stránky apod. Z tohoto důvodu je doporučeno pro takové stránky použít meta značku noindex taky aby nedocházelo k zaindexování obou stránek. To muže následně způsobit záporné hodnocení, nebo dokonce vyřazení z indexu vyhledávání.

Doporučení k odstranění duplicitního obsahu:

 • Na jedné doméně v rámci vnitřního odkazování na ostatní stránky se snažte udržet pravidelnou strukturu tak aby nevznikalo odkazování více adresami na stejnou stránku. Vždy zvolte pouze jednu variantu. (http://www.vasedomena.cz/stranka/, http://www.vasedomena.cz/stranka a  http://ww.vasedomena.cz/stranka/index.htm).
 • V případě že někdo odkazuje na Vaší doménu a můžete to nějak ovlivnit snažte se odkazovat na preferovanou doménu s www nebo bez. (vždy pouze jednu variantu). Jednu z variant může google vyhodnotit jako duplicitní a zpětné odkaz pak budou k ničemu.
 • V případě že zjistíte stránku, která přebírá Váš obsah a i po upozornění nehodlá stránky označit nebo odstranit můžete požádat i společnost Google, aby webové stránky porušující autorská práva odstranila z výsledků indexování (vyhledávání).

Related Posts

 • 94
  Google opět zapracoval na vylepšení svého algoritmu Panda a povýšil ho na verzi 4.0. Cílem je jako ve většině případů zkvalitnit výsledky vyhledávaní pro uživatele internetu a řazení výsledků ve vyhledávání. Na tuto aktualizaci upozornil jako první Matt Cutts 21.5.2014 na Twittru. https://twitter.com/mattcutts/status/468891756982185985 Jak na kvalitní obsah a hodnocení  Google Pandou?…
  Tags: a, google, z, s, se, obsah, vyhledávání, k, zdarma, webové
 • 91
  SEMOR nástroj na sledování vývoje webu SEO problematika je velice objemné téma, kterou řeší spousty aplikací a služeb. Než budete chtít SEO řešit musíte mít také vstupní údaje. Mezi vstupní a jedny ze zásadních patří monitorování pozic a indexování ve vyhledávačích. K těmto účelům se na internetu objevila nová služba SEMOR.…
  Tags: a, se, seo, k, s, z, zdarma, web, webové, tip
 • 88
  V minulosti už jsem na toto téma publikoval jeden článek „Marketing Miner nástroj pro SEO konzultanty“, ale dnes si určitě zaslouží připomenutí a představení novinek. Jak již zmiňuje název článku „ Třetí ruka“ možná by stálo zato nazvat to pravým jménem tj. Pravá ruka a nepostradatelný pomocník, který ušetří desítky až…
  Tags: a, se, i, zdarma, webové, stránky, web, internet, online, nástroje
 • 87
  Infografika je pohodlným a účinným nástrojem na sdělení důležitých informací a vizualizaci dat. Přináší informace se snadno zapamatovatelným a přehledným obsahem bez nutnosti pročítání a vysvětlování dlouhých textů a podobně. Hlavním cílem infografiky by tedy mělo být zjednodušeně a stručně představit data vizuální formou pomocí jednoduchých symbolů, stručných textů a…
  Tags: a, webové, zdarma, stránky, web, online, nástroje, internetu, rady, seo
 • 87
  Začátkem tohoto týdne došlo ke spuštění nové služby GuestBlogging.cz. Tato služba umožňuje prodávat vaše články. Jednodušeji řečeno autor nepíše články pro konkrétní weby, ale napíše článek, který vloží do systému a čeká na konkrétní nabídku (kupce) který má zájem o jeho článek. Vyberte ten nejlepší článek pro svůj web? Systém…
  Tags: a, se, v, s, internetu, web, zdarma, internet, online, nástroje
, , , , , , , ,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)