Pohodlná kontrola duplicitního obsahu na internetu

Jednou ze základních věcí úspěšného webu je také jeho originalita textu. Tento faktor je i jednou z hodnotících podmínek vyhledávačů a hodnocením kvality webu.

Jak si ochránit svůj text nebo zkontrolovat duplicitu před publikováním textu?

Pro tento účel vznikla internetová online monitorovací aplikace PlagSpotter, která má zajistit online kontrolu plagiátorství na internetu.

 

Pohodlná kontrola duplicitního obsahu na internetu

náhled webové stránky PlagSpotter.com

Práce s tímto online nástrojem na kontrolu duplicitního obsahuje velice jednoduchá. Jediné co musíte udělat je zadat URL adresu webu nebo webové stránky, kterou chcete zkontrolovat. Během okamžiku získáte zpětnou vazbu na stránky, kde se zobrazuje stejný text a je přebírán obsah z Vašeho webu. V případě že zjistíte že jde o nelegální kopírování webu, můžete ihned provádět opatření k odstranění a využít doporučení této aplikace.

Základní funkcionalita na online kontrolu je zdarma. PlagSpotter nabízí i rozšířené možnosti monitoringu duplicitních textů včetně plánovaných pravidelných kontrol a zasílání podrobných výpisů plagiátů.

Duplicitní obsah můžete způsobit i nechtěně sami na svém webu. Například při vytváření stejné stránky pro tisk stránky apod. Z tohoto důvodu je doporučeno pro takové stránky použít meta značku noindex taky aby nedocházelo k zaindexování obou stránek. To muže následně způsobit záporné hodnocení, nebo dokonce vyřazení z indexu vyhledávání.

Doporučení k odstranění duplicitního obsahu:

  • Na jedné doméně v rámci vnitřního odkazování na ostatní stránky se snažte udržet pravidelnou strukturu tak aby nevznikalo odkazování více adresami na stejnou stránku. Vždy zvolte pouze jednu variantu. (http://www.vasedomena.cz/stranka/, http://www.vasedomena.cz/stranka a  http://ww.vasedomena.cz/stranka/index.htm).
  • V případě že někdo odkazuje na Vaší doménu a můžete to nějak ovlivnit snažte se odkazovat na preferovanou doménu s www nebo bez. (vždy pouze jednu variantu). Jednu z variant může google vyhodnotit jako duplicitní a zpětné odkaz pak budou k ničemu.
  • V případě že zjistíte stránku, která přebírá Váš obsah a i po upozornění nehodlá stránky označit nebo odstranit můžete požádat i společnost Google, aby webové stránky porušující autorská práva odstranila z výsledků indexování (vyhledávání).
Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Nahlédněte pod pokličku našeho nového ebooku!
, , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons