Animované gify pro web a sociální sítě ANO či NE?

Mezi oblíbenou formu sdělování informací a sdílení animací patří obrázkové animované gify. Je to animace ve formátu gif. Často si ji někteří pletou s video souborem. Gif je souhrn obrázků, které se za pouští za sebou, což působí na první pohled jako video soubor.

Představuji zde jednou online službu pro vyhledávání všemožných animovaných gifů a to aplikaci Giphy. Zároveň však doporučuji dočíst článek až do konce, kde zmíním také jeho nevýhody a možnou náhradu tohoto formátu. Gif nemusí být až tak oblíbený třeba pro vašeho poskytovatele webového prostoru apod.

Giphy jako online nástroj na hledání gif animací.

Giphy jako online nástroj na hledání gif animací.

Aplikace Giphy na stejnojmenné webové adrese giphy.com nabízí velice jednoduché vyhledávání animovaných gifů zdarma bez nutnosti registrace. Gif obrázky jsou velice oblíbené z důvodu, že mohou v krátké chvíli předat mnoho informací i bez zvukového záznamu. Svou oblibu si získali především jako určitá forma zábavy, které si snadno získá mnoho příznivců a dokáže rychle zaujmout a přimět k dalšímu sdílení.

Práce v Giphy je velice jednoduchá. Ve vyhledávacím řádku prostě napíšete, co hledáte, nebo se můžete probírat kategoriemi animovaných gifů případně shlédnout ty nejoblíbenější. Jakmile si vyberete, můžete ho hned sdílet na sociálních sítích nebo si vložit html kód do svých stránek.

Pro náročné uživatele je připraveno i využití API.

Věděli jste že GIF se čte jako (džif)?

Umísťování animovaných obrázků ve formě gifů může způsobit mnoho neočekáváných událostí na vašich stránkách. Mezi tu pozitivní patří určitě oblíbenost a následné sdílení gifu což může přinést třeba raketový nárůst návštěvnosti atd. Co to má, ale za následek!

Kdo správně pochopil formát gif, dobře zná také jeho úskalí. Jelikož se nejedná o video, ale o obrázky na časové ose má to za následek značnou velikost souboru. Výsledkem je že při vstupu na webovou stránku jsou gify přehrávány automaticky, na rozdíl od videa kdy ho musíte nejprve spustit. Při představě že se vyšplhá až na několikatisícové zobrazení a bude se neustále dokola stahovat, vzniká tak docel velká zátěž vašeho serveru. Uvědomte si, že v minulosti měli gify velikost v kilobajtech a dnes se mohou vyšplhat až do desítek megabajtů. S narůstající rychlostí k internetu to prostě nikdo neřeší.

V těchto případech nahraďte GIF za video HTML5!

Chcete umísťovat gify na své stránky? Chcete snižovat velikost stažených dat a následně i zátěž vznikající při velkém stahování dat?

Snižte velikost své stránky a zároveň zrychlete její načítání!

Využijte online nástroj Gfycat!

gficatTato užitečná aplikace Gfycat je nástrojem na umístění klasických gifů ve formátu videa HTML5. Výsledkem může být až několika násobné, až v řadu desítek zmenšení původního souboru obrázkové animace GIF.

HTML5 video a jeho zachycení jako GIF!

Někdy může nastat i situace, kdy potřebujete zachytit HTML5 video do gif animace. K tomuto účelu můžete využit některý komerční program, nebo využít doplňku pro webový prohlížeč Chrome, a to doplňek MakeGIF Video Capture.

https://chrome.google.com/webstore/detail/makegif-video-capture/cnhdjbfjheoohmhpakglckehdcgfffbl

Tento nástroj je vhodný například při zachytávání videa z populárního YouTube nebo Vimeo. Po instalaci je velice jednoduché po vstupu na stránku, která obsahuje HTML5 video pouhým jedním kliknutím převést na gif obrázkovou animaci a to už za účelem sdílení nebo v případě pro stažení do počítače.

Related Posts

 • 87
  Častým a nezbytným úkolem bývá vytvoření časové osy jak nějakého projetu tak třeba nějaké důležité události. Snadnou pomůckou se může stát online aplikace s názvem Dipity. Dipity je nástroj na vytváření časové osy online. Jeho zpracování a možnosti vás hned od začátku nadchnou. Můžete vytvářet poutavou časovou osu za použití…
  Tags: a, online, web, zdarma, facebook, rady, webové, tvorba, youtube, z
 • 85
  Měli jste někdy potřebu zdokumentovat dění na sociálních sitích? Nebo jste chtěli jen poskládat příspěvky z Facebooku či Twitteru dohromady a přidat k tomu vlastní komentář? Pokud Ano nabízí se možnost využití online aplikace Storify, které je připravena na tvorbu a zdokumentování právě takovýchto událostí. Úvodní stránka online aplikace Storify  Práce v…
  Tags: a, online, v, velice, facebook, google, internet, nástroje, internetu, zdarma
 • 82
  Pohybujete se často na internetu a opakovaně navštěvujete stejné zdroje? Chcete si přehledně uchovat oblíbené stránky a vrátit se na ně později?  Pokud ano je zde užitečný online nástroj na uspořádání těchto zdrojů přehledně na jednom místě. Náhled webové aplikace Listango Nástroj nesoucí název Listango je pro tento účel jak…
  Tags: se, a, webové, internetu, online, zdarma, stránky, že, v, facebook
 • 80
  Internet se díky zvyšující se přenosové rychlosti dat dostává trochu do jiné oblasti jak prezentovat informace. Mezi oblíbenou formu současnosti patří video. Díky této možnosti můžete například prezentovat instruktážní videa návody či řešení jiné problematiky. K vytváření tzv. video­tu­to­ri­álů vám práci usnadní online nástroj s názvem Screenr. Náhled domovské stránky Screenr.com Screenr patří…
  Tags: a, online, videa, video, se, velikost, youtube, v, zdarma, internet
 • 80
  Mnohokrát jsem potřeboval ať už z jakéhokoliv důvodu vytvořit náhled webové stránky. Narazil jsem na skvělou online pomůcku, které jistě bude přínosem i pro vás. Jedná se o online webovou aplikaci pomocí které nebude vytvořit scre­en­shot žádný problém. Navíc disponuje spousty dalších funkci, které u podobných služeb zatím postrádám. Použití…
  Tags: a, webové, online, v, stránky, se, nástroje, i, web, facebook
, , , , , , , , , ,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)