Word clouds – Slovní mraky do určitého tvaru?

Mezi oblíbenou formu prezentace či zdůraznění některého slova, patří slovní mraky (Word clouds). Zejména jsou využívány při zobrazení tágů a štítků na webové stránce či při použití v infografikách. Již jsme se jednou tomuto tématu věnovali v článku „Jak vytvořit mraky slov? – tag cloud“ a dnes tu mám další aplikaci podobného využití, která přináší něco na víc. Generátor slovních mraků TAGUL.

tagul

Náhled pracovního prostředí generátoru TAGUL.

Proč pro slovní mraky zvolit aplikaci TAGUL clouds?

Tento online generátor na vytváření slovních mraků (Word clouds) splňuje všechny běžné požadavky jako u podobných online aplikací. Mezi hlavní důležitou výhodu Tagulu a silnou stránku aplikace je možnost umístit slova do předem definovaného tvaru (výřezu) což zvyšuje efekt a možnost použití slovního mraku. Navíc máte možnost výslednou práci stáhnout ve formátu PNG přímo do počítače.

Práce v této aplikace je velice jednoduchá. V levé části panelu máte možnosti nastavení setříděno do přehledných záložek. A to od barev, zdroje textu, URL odkazů, fontů, barev, tvarů atd. Jakmile budete mít vše nastaveno nebo jen budete chtít zobrazit náhled, stačí kliknout na červené tlačítko “Visualize“ a náhled se v prvé části ihned vygeneruje.

Tagul je pro nekomerční využití zcela zdarma. V případě že jej chcete využít pro komerční účely je nutno zakoupit licenci v hodnotě pěti dolarů. Tato cena vám pak dává právo využití jednoho mraku pro komerční účely. Pokud chcete využít více mraků, je nutné přikoupit licenci. (1 mrak = 5dolarů). Úplné znění licence naleznete na webu aplikace.

Tip na příspěvek:  Počítadlo návštěvnosti na webovou stránku

Pro vstup do online aplikace TAGUL je nutné přihlášení pomocí registrace. K přihlášení můžete využít i služby Facebook, Twitter, OpenID a mnoho dalších.

Znáte další nástroje na vytváření slovních mraků? Podělte se s vašemi zkušenostmi v komentářích!

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons