Google Earth nabízí 3D modely větších měst

google earthGoogle Earth je virtuální glóbus dříve známý jako Earth Viewer. Tento software byl vytvořen firmou Keyhole, Inc. a v roce 2004 zakoupen portálem Google. Jedná se o program, který umožňuje prohlížet Zemi jako ze satelitu. Umožňuje naklonění a přiblížení, někdy i ve velkém rozlišení (zejména online, kdy si program nahrává další detaily). Má řadu příznivců po celém světě.

Google Earth nabízí 3D modely větších měst. Tento produkt má několik softwarových variant. Google nabízí ke stažení volnou verzi i další placené verze s funkcemi navíc (jako například zobrazení cesty podle údajů z GPS).

Kromě ryze geografického zobrazení může zobrazovat názvy států, regionů, obcí či důležitých silnic. Jako volitelnou možnost též nabízí definovat si vrstvy (často dodávané třetími stranami), jež tvoří body na zemském povrchu, které mají společné určité téma: například různé galierie jako třeba obrázky přírody z National Geographic, historické mapy země z různých období, internetové projekty (např. Panoramio), kde každý uživatel může svojí zveřejněné fotce přiřadit GPS souřadnice, a mnohé další.Oficiální stránka programu Google Earth – oficiální stránky ke stažení http://earth.google.com

Aktualizace 18.3.2009

Mars v Google Earth
Máte už celou zeměkouli procestovnou a chtěli byste si prohlížet i jiné planety? Nyní si v Google Earth můžete prohlížet povrch Marsu.

A navíc Google Earth umí poprvé nahlédnout i pod hladinu oceánů.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  SMS do všech sití zdarma se službou PoslatSMS
,
Show Buttons
Hide Buttons