Nová éra trendů v oblasti eCommerce přichází do České republiky

Popularita eCommerce kontinuálně vzrůstá a obraty z online prodejů rok od roku rostou i v České republice. Lidé nacházejí stále větší oblibu v online nakupování, které jim umožňuje velký výběr, možnost srovnání a pohodlí nákupu přímo z domova. Podle serveru Heureka.cz utratili Češi online nakupováním rekordních 81 miliard korun, což je o 21% více než v roce předchozím. Toto číslo je úctyhodné a předpokládá se, že bude i v roce 2016 nadále růst.

Pro udržení kroku s dobou a preferencemi zákazníků mnoho společností přesouvá své podnikání na internet, jež umožňuje podstatně interaktivnější podobu prodeje. A zatímco některé společnosti současně pokračují v offline prodeji nebo mají alespoň ukázkový showroom, jiné již plně přesunuly svůj business do online podoby a soustředí se jen na online prodej. Skutečností je, že jak se eCommerce dostává do popředí, množství těchto společností zaměřených výhradně na online prodej bude dramaticky růst každý měsíc a statistiky to potvrzují.

graf_Magento

Zdroj: Heureka.cz

Podle statistik vzrostl podíl online prodejů v rámci celkového českého maloobchodního prodeje za rok 2015 o 1% a dosáhne podle předpovědi tak celkového podílu 8,1% v roce 2016. Jak předpokládají experti z české Asociace pro elektronickou komerci (APEK), během následujících dvou let se podíl eCommerce dostane nad 10% celkových prodejů. Podle těchto údajů je tak Česká republika na podobné úrovni jako Německo (7,3% v roce 2014) a Rakousko (7,2% v roce 2014). Podstatně méně rozvinuté je Polsko (5,4%) nebo Maďarsko (3,7%).

Jestli jste tedy ještě nezačali prodávat online, je nejvyšší čas dát v rámci podnikání prostor i eCommerce. Jedině tak se dostanete blíže Vašim zákazníkům a podpoříte prodeje.

Jak začít s online obchodem?

online_MagentoJakmile se rozhodnete vybudovat online obchod, vznikne hned několik otázek, které si musíte zodpovědět, abyste mohli Váš online obchod rozběhnout. Hlavní platformou maloobchodního online prodeje a vhodným řešením Vašeho businessu může být platforma Magento, přes kterou celosvětově projde business v hodnotě přes 50 miliard dolarů.

Tip na příspěvek:  OpenID voči zlodejom identít

Tuto platformu pro hladký chod podnikání a prodejů používá mnoho světových firem jako Nike, Ford, Samsung, Lenovo, Christian Louboutin nebo Mothercare. Nejen po jejich vzoru se tak stále více společností rozhoduje využít bohatých možností, které tento CMS nabízí nejrůznějším typů byznysů, a volí Magento jako hlavní motor svého online podnikání.

vyvoj_Magento

Prodávat díky platformě Magento je nesmírně jednoduché a globální komunita uživatelů této platformy pomáhá obchodníkům rozjíždět obchody na Magento a řídit díky tomu co nejlépe své prodeje.

Komunita Magento

Magento komunita se kontinuálně rozrůstá a v současnosti sjednocuje celosvětově více jak 300 řešení a technologických partnerů a také více jak 66 000 developerů. Komunita Magento pomáhá značkám a obchodníkům stát se součástí hladkého a jednoduchého nakupování. Srdcem komunity je Meet Magento Asociace, nezisková organizace, jež globálně podporuje uživatele platformy Magento nejrůznějších typů a úrovní a pomáhá společnostem s rozjezdem a rozvojem eCommerce.

Zmíněná asociace má pod sebou všechny aktivity související s mezinárodními akcemi Meet Magento a pomáhá s jejich lokalizací. Misí Meet Magento Asociace je pomáhat společnostem objevovat a rozvíjet rozsáhlé možnosti Magento platformy, jež podporuje růst internetového businessu.

Jak správně vnímat Meet Magento?

Meet Magento je přední konferencí zaměřenou na eCommerce na platformě Magento a jádrem Magento světa. Je to globální událost zaměřená na sdílení a sjednocování obchodníků, developerů a IT nadšenců z více jak 24 zemí.

Každým rokem se konference Meet Magento uskuteční na několika kontinentech, v mnoha státech, a spojuje business a IT v oblasti eCommerce. Již tradičně se scházejí stovky účastníků, aby se dozvěděli novinky, naučili nové možnosti, získali nové kontakty a pro mnoho lidí se Meet Magento konference stává nepostradatelnou součástí v rámci rozvoje jejich zkušeností a byznysu. Pro specialisty se nabízejí příležitosti vzdělání a nových poznatků, pro společnosti je to jedinečná příležitost k nalezení nových partnerů i tvoření vlastního profesionálního týmu developerů.

Tip na příspěvek:  Trvalé odkazy a vyhledávač – indexování stránek

Meet Magento CZ 2016: Vaše nové perspektivy a budoucnost

Poprvé v historii se tato konference uskuteční ve dnech 31.března – 1.dubna 2016 i v Praze, organizovaná společností Neklo. Účastí na této celosvětově oblíbené události se může posunout Váš byznys na novou úroveň a nabídnout příležitosti rozvoje a růstu. rozvoj_MagentoSoučástí konference jsou nejen zajímavá setkání, významní spíkři a bohatý program, ale i další překvapení. Je to jedinečná příležitost, kterou byste si neměli nechat ujít!

Přemýšlíte, co Vám taková konference přinese?

Jste developer?

  • Přijďte a získejte nové poznatky, tipy a triky od profesionálů v oblasti eCommerce
  • Získejte inspiraci od lídrů v odvětví v rámci workshopů společnosti Microsoft a dalších partnerů konference
  • Najděte si zajímavého zaměstnavatele a nové kontakty

Jste obchodník?

  • Poznejte nové příležitosti Vašeho růstu
  • Zjistěte více o novinkách a trendech v eCommerce
  • Objevte, jak lze z Vašeho obchodu udělat perfektní nákupní místo

Máte vlastní byznys?

  • Najděte nové obchodní partnery
  • Podívejte se důkladněji na to, jak Váš byznys může akcelerovat prodeje a zvýšit obrat díky platformě Magento
  • Poznejte nové developery, kteří Vám pomohou vybudovat Vaši eCommerce platformu co nejdokonaleji na míru

Co můžete od Meet Magento CZ 2016 v Praze očekávat?

Chcete-li se dostat do správné nálady a mít příležitost seznámit se s jinými účastníky konference, můžete se už 30.března zúčastnit neoficiálního začátku Meet Magento CZ setkání v podobě pěší procházky účastníků po nejznámějších pražských památkách za účasti anglicky mluvícího průvodce.

Hlavní den konference, 31.března 2016, bude věnován tématům zaměřeným na technologie Magento a nejnovější trendy v oblasti eCommerce. Hosty a spíkry konference Meet Magento Czech Republic jsou uznávaní technologové, Magento guru a provozovatelé různých druhů byznysů. Přijedou do Prahy, aby se podělili o své zkušenosti, předali inspiraci a své praktiky odhalující tajemství úspěchu v eCommerce.

Tip na příspěvek:  Ideální online nástroj Mashape pro získání a distribuci API

Po oficiální části konference jsou hosté, spíkři i účastníci konference Meet Magento CZ 2016 zváni na velkou afterparty. A zatímco je místo afterparty zahaleno rouškou tajemství a bude překvapením, je jisté, že se můžete těšit na přátelskou atmosféru a oblíbené české pivo.

Poslední den mají účastníci konference jedinečnou možnost zúčastnit se série unikátních a užitečných workshopů v prostorách společnosti Microsoft, technologického lídra.

Ještě stále jste si nekoupili vstupenku na tuto unikátní událost? Pospěšte se, než bude kapacita zaplněna. Objednat si ji můžete zde: http://cz.meet-magento.com

O společnosti NEKLO, organizátorovi konference Meet Magento CZ 2016

Společnost NEKLO poskytuje technické řešení se zaměřením na vývoj softwaru a vysoce zatížené webové projekty, aplikace a vývoj mobilních platforem a dodává také integrované eCommerce řešení. Poskytuje celou škálu služeb softwarového vývoje, od programováni a designu mobilních aplikací až po IBeacon řešení a vývoj Magento rozšíření.

Společnost NEKLO, přední poskytovatel významného technologického řešení již od roku 2009 vytvořila široké portfolio unikátních webových stránek na platformě Magento společnostem v Severní Americe, Evropě i regionu CIS. Dnes společnost NEKLO nabízí plné nasazení Magento, služby údržby včetně vývoje na zakázku, Megento SpeedUP! a Magento 2 migration.

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons