Czech Design Map – Vaše cesta k českému designu

Přesycenost dovozovým zbožím nás dovedla k hledání toho lokálního. Našly jsme lásku k řemeslu, pečlivost v procesu a radost z výsledku. Chtěly jsme sdílet naše poznání a podpořit místní tvůrce. Založily jsme průvodce Czech Design Map. Uhasily jsme tak žízeň po objevování míst s profesionálním českým designem.

Za českým designem online

Webový portál www.czechdesignmap.cz byl spuštěn na sklonku roku 2017. Nyní obsahuje přibližně 150 designshopů a 20 budoucích událostí. Czech Design Map je atraktivním průvodcem i unikátní reflexí daného oboru. Cílem databáze je komplexní a celorepublikové pokrytí míst, kde se nakupování stává opravdovým zážitkem. Výběr subjektů tedy podléhá kvalitativní selekci.

V přehledu designshopů se lehce zorientujete pomocí interaktivní mapy podle lokality obchodu nebo podle druhu nabízeného zboží. Nejvíce je zde zastoupena móda a módní doplňky, dále bytové doplňky, sklo, porcelán, šperk a dekorace. Pro ty, kteří rádi nakupují na jednom místě je ideální návštěva prodejních festivalů a marketů, které jsou často provázeny bohatým doprovodným programem. Je to skvělý způsob, jak strávit volný den. Ti, kteří se chtějí v designu vzdělávat, mohou navštěvovat přednášky, sympozia a výstavy.

Design v Praze do ruky i do kabelky

Nejúrodnější líhní českého designu je nesporně Praha. Ta utváří 75 % veškerého designového dění u nás. Proto jsme pro milovníky papírových průvodců vytvořily tištěnou skládací mapu obsahující přibližně 100 obchodů a to především v lokalitě Starého města. Vychází dvakrát do roka a pokrývá tak nejvytíženější nákupní sezóny – letní turistickou a zimní předvánoční období. Nejlepší způsob, jak se o jejím vydání včas dozvědět, je přihlásit se k odběru novinek na portálu Czech Design Map. Neotálejte, mapa je dostupná zdarma.

Tip na příspěvek:  GNU General Public License

Otevřená výzva na závěr

Pokud víte o místě, které jsme zatím do mapy nezařadily a myslíte, že by tam nemělo chybět, napište nám. Také budeme rádi za podporu v podobě lajku našeho facebooku či hashtagování vašich nákupních zážitků na instagramu.

Přejeme radostné nakupování Anna & Katka – Czech Design Map

Sdílejte článek přátelům:
, ,
Show Buttons
Hide Buttons