Měření dostupnosti webu zdarma

Jsou Vaše webové stránky dostupné? Dodržuje Váš poskytovatel hostingových služeb sjednané garance? Nepřicházíte zbytečně o návštěvníky (zákazníky) webu!

Dostupnost stránek je jedním z hlavních parametrů, o kterém by-jste měli vědět. K čemu jsou stránky, které nejsou dostupné.

Většina poskytovatelů prostoru dnes standardně garantuje dostupnost 99,9%. Co to pro Vás znamená! Je to v přepočtu na měsíc 43,2 minuty, na rok už ale něco přes 518 minut (8,6h). Pro někoho zanedbatelná časová ztráta, ale například pro majitele velkých internetových obchodu už to znamená finanční ztrátu či ztrátu zákazníka. V těchto případech se určitě vyplatí placená služba na měření dostupnosti a kvalitního poskytovatele webhostingu.

Například tento výpadek na WebiTechu už znamená ztrátu přibližně tisícovku zhlédnutí stránek ročně. A o tom už se vyplatí vědět.

Na internetu je však několik kvalitních služeb, které tuto možnost měření nabízejí zdarma.

U těchto bezplatných verzí musíte počítat s určitými omezeními, jako je třeba četnost měření (interval), počet sledovaných webů a podobně.

Jedna z nejpoužívanějších služeb, která ještě nabízí verzi zdarma je UptimeRobot.

UptimeRobot - Měření dostupnosti webu zdarma

UptimeRobot nabízí ve verzi zdarma možnost monitorování až 50 webů zároveň v pětiminutovém intervalu. Můžete využít třeba pro měření více poskytovatelů či sledování konkurence.

Jak probíhá měření dostupnosti?

Měření probíhá každých 5 minut. V případě, že odezva kódu je 200, tak je to OK. Jakmile však obdrží 400+ nebo 500+ (404) je sledování dostupnosti provedeno znovu po 30 vteřinách. Pokud i nadále problém přetrvává, systém ihned odesílá informaci na Váš email.

Tip na příspěvek:  Potřebujete kontrolovat webové stránky a jejich změny a bez práce?

Další druhou variantou pro měření dostupnosti webu zdarma je ještě služba monitor.us

monitor.us - Měření dostupnosti webu zdarma

Webové monitorování od monitor.us už nabízí v základní verzi zdarma měření už od třech minut.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons