Něco doma potřebujete a nemáte to? Nový projekt je tu!

Právě dnes odstartoval ostrý provoz nového projektu OdKomunity.cz . Je pryč doba kdy si musíte rychle jet něco koupit nebo pracně hledáte přítele který vám půjčí třeba vrtačku. Toto je hlavním cílem těchto stránek. Jednoduché sdílení věcí které můžete zapůjčit.

Za OdKomunity.cz stojí ideový otec stránky Marián Repáň který odstartoval BETA verzi už 12.11.2011 a právě dnes jej zpřístupněna široké veřejnosti (1.2.2012).

Tisková zpráva:

Vlastnit věci je ekonomický nesmysl, když je můžete sdílet.

Brno, 1. února 2012 – Dnes byl pro širokou veřejnost uvolněn první Český spoluspotřebitelský portál www.odkomunity.cz. Pomůže vám najít někoho ve vašem okolí, kdo je vám ochoten půjčit to, co potřebujete nebo půjčit to, co máte a někdo ve vašem okolí potřebuje.

Ušetříte tak za nákup věci, které si zde můžete půjčit nebo získáte dodatečný příjem z věci, které vlastníte a můžete půjčit za úplatu.

Koncept spoluspotřebitelství byl obhájen Rachel Botsmanovou spoluautorkou „What’s Mine Is Yours: The Rise of Collaborative Consumption“, která ho ve své řeči na TEDx konferencí v Sydney v roce 2010, popisuje jako „nový sociálně-ekonomický velký nápad slibující revoluci ve způsobu, jakým konzumujeme“.
Botsmanová vidí spoluspotřebitelství jako sociální revoluci, která umožňuje lidem „vytvářet hodnoty ze sdílených a dostupných zdrojů tak, že vyvažují osobní sobeckost s dobrem větší komunity“.

„Byl nejvyšší čas přinést i do Čech komplexní a zároveň jednoduchý nástroj, který umožní lidem vzájemně si pomáhat a zmírňovat důsledky zhoršující se nejen sociálně ekonomické situace stále rostoucí skupiny jednotlivců a rodin ale i negativní dopady jejich činnosti na životní  prostředí,“ doplňuje ideový otec služby www.odkomunity.cz Ing. Marián Repáň.

Magazín TIME zařadil v roce 2010 spoluspotřebitelství mezi 10 idejí, které radikálně změní svět v nejbližším období.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Fotokoláže online - zábava s fotkami online
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons