Dokáže se na trhu prosadit prodej originálních článků?

Na začátku září zahájil svou činnost aukční server www.clanky-v-aukci.cz, který je určen ke zprostředkování prodeje originálních autorských textů v aukci. Pojďme se podívat na to, komu je služba určena a co autora k jejímu vytvoření vedlo.

Autorem a provozovatelem služby www.clanky-v-aukci.cz je Roman Kümmel. Člověk, který již roky stojí za webovým serverem www.soom.cz zaměřeným na počítačovou bezpečnost. Podle slov pana Kümmela se prý myšlenka na spuštění nového aukčního serveru zrodila shodou náhod, když pro jeden svůj projekt tvořil zpětné odkazy a zavítal při té příležitosti na servery, které zprostředkovávají tvorbu a zveřejňování PR článků mezi inzerenty a blogery.

články v akci

Blogerů, kteří jsou ochotni za úplatu sepsat a zveřejnit na svém blogu PR článek, tam objevil nespočet. „Kolik asi existuje dalších lidí, kteří by sice byli schopni psát kvalitní a originální texty, ale neprovozují žádný blog, na kterém by je vystavovali?“, položil si proto otázku. Tvorba PR článků přitom s největší pravděpodobností není něco, co by člověka bavilo. Je to bráno spíše jako zdroj finančních prostředků. Psaní článků na témata, která člověka zajímají a jimž se ve volném čase věnuje, by pak jistě bylo jiné kafe, a autorů by se proto mělo najít mezi veřejností mnohem více.

Jako administrátor webového serveru, který neustále bojuje s nedostatkem kvalitního obsahu, si proto dal pět a pět dohromady a myšlenka byla na světě: „Je potřeba sjednotit lidi se zájmem o psaní na jednom místě a na toto místo přivést zároveň i vydavatele tištěných a elektronických médií. Po několika týdnech usilovné práce tak spatřil světlo světa aukční server www.clanky-v-aukci.cz.

Tip na příspěvek:  Jsme BEWIT! A co vy? Využijte nových metod a inovací v marketingu!

Kdokoliv, kdo má schopnost a chuť sepsat zajímavý text v libovolném stylu a na libovolné téma (cestopisy, příběhy ze života, odborné texty, recenze, návody, apd.), může nyní na tomto serveru nabídnout svůj článek k prodeji. Vydavatelé pro změnu získávají prostor, který jim usnadní práci při shánění nového obsahu. Stačí, aby navštívili náš server, a články, které je osloví si velice jednoduše koupí v aukci.

články v akci

Zda byla myšlenka správná a zda obě zmíněné strany o tuto formu vzájemné spolupráce projeví zájem, ukáže až čas. Nyní je nutné, aby se v aukci objevilo množství kvalitních textů, které by přilákalo vydavatele. Přijdou-li, bude vše záležet již jen na tržním prostředí, protože budou-li autoři schopni nastavit rozumnou vyvolávací cenu, aukční způsob prodeje již sám dovede konečnou prodejní cenu článků k oboustranné spokojenosti.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons