Broken Link Check – Vyvarujte se špatné reputaci na internetu?

Položili jste si někdy otázku Jak nezískat špatnou reputaci na internetu? Nebo Jak vyřešit problém nefunkčních odkazů?

Jednou z nepříjemných věcí je pokud už získáte návštěvník po váš web či nějaký článek třeba na blogu, a on narazí na nefunkční odkaz (URL adresu). Co nastane? No buď už se na tento web nikdy nevrátí nebo ten článek který někam odkazoval ztrácí smysl.

Je spoust řešení jak se této chybě vyvarovat. Ještě bych měl říci že většinu takto vzniklých nefunkčních adres ani nemusíte zjistit, protože ve většině případu k tomu dochází časem, kdy weby zanikají, nebo mění URL adresy či migrují na jinou doménu.

Jak se tedy vyvarovat, nebo zjistit tento problém?  Jestliže používáte nějaké hodně používané redakční systémy jako např. WordPress, Joolma či Droupal tak to určitě nebude problém to vyřešit pomocí nějakého vhodného doplňku, kterých jistě bude spousty. Ale co dělat, když máte statický web nebo redakční systém na zakázku který toto neumí?

Pro všechny z Vás je na internetu k dispozici online aplikace, která to umí a všechny nefunkční odkazy najde. Pak už jen zbývá na vás, co s tím provedete. Ovšem doporučuju odkaz upravit, nebo ho úplně smazat. Pokud web bude obsahovat hodně nefunkčních odkazů má to určitě dopad na hodnocení stránek což je spojeno i se SEO optimalizací. Někde jsem dokonce četl že Bing či Google nefunkčnost URL adres posuzují a hodnotí určitou měrou podle toho Váš obsah.

Tip na příspěvek:  Stahujte zdarma nebo publikujte vaší tvorbu!

Aplikace s názvem Broken Link Check na stejnojmenné webové adrese www.brokenlinkcheck.com tento problém řeší online a zdarma. Jediné co musíte udělat je zadat adresu webu, který chcete otestovat. Dalo by se také říci, že jde o Validátor vašeho zdrojového kódu.

Závěrem malé doporučení! Jednou za čas tento nástroj použijte , nebo nainstalujte do Vašeho RS doplňte a hlídejte ať už vnitřní odkazy na webu, nebo ty externí u kterých je větší pravděpodobnost že se časem z platných URL stanou nedostupné stránky které Vám v tichosti škodí.

Sdílejte článek přátelům:
, ,
Show Buttons
Hide Buttons