Ukažte vyhledávačům cestu na váš web!

[pullquote align=“left“]Máte webovou stránku a nikdo o ní neví?[/pullquote] Ukažte vyhledávačům že jste tu taky!

Je to velice jednoduché, a mělo by to být jedním z prvních kroků po vytvoření webové stránky. Můžete to udělat hned a nepotřebujete k tomu žádné placené služby ani odborníky.

Asi nejdůležitější v našem prostředí internetu jsou vyhledávače Seznam, Google a Bing. Někdy také vyhledávač Jyxo. Takže když mu o vašich stránkách dáte vědět určitě nic nezkazíte.

Než však začnete stránky přidávat do indexu vyhledávání, je dobré vědět a dodržovat určitá pravidla, aby očekávaný výsledek zaindexování nedopadl přesně obráceně!

Například vyhledávače vás může vyloučit z indexu nebo snížit relevanci webových stránek pokud na webu používáte zakázané optimalizační techniky.

Mezi zakázané techniky patří například použití duplicitních webů, automatická výměna odkazů, opakování nesmyslného textu, přehnané SEO atd.

V nápovědě od Seznamu i od Googlu jsou jasně stanovena pravidla pro přidávání URL odkazů, a co jejich zařazení může ovlivňovat. Takže doporučuji vyhnout se věcem jako je manipulace s rankem, skrytý text, cloaking, linkfarma, podvodné odkazy atd.

Stačí přidat pouze hlavní stránku webu?

Ano, vyhledávačům zpravidla stačí zadat stránku indexu webové stránky a ostatní si najde automaticky. Aby tato podmínka fungovala, musí na každou podstránku vést alespoň jeden odkaz nejlépe ve tvaru HTML. Odkazům vytvořeným JavaScriptem se raději vyhýbejte, není u nich zaručené, že je vyhledávací roboti najdou a uvidí.

Zařazení a vyhledání stránek trvá však nějakou dobu v řádu týdnů. Jestli chcete tento proces urychlit, můžete přidat i více stránek. Také je vhodné na web umístit soubor Sitemap nejčastěji XML soubor tzv. mapu webu. http://cs.wikipedia.org/wiki/Sitemap

Tip na příspěvek:  www.siknese.cz originální recykloserver, David mezi Goliáši

Informace o stahování vašich stránek můžete vyhledávačům také zpříjemnit pomocí souboru na vašem webu s názvem robots.txt a vhodným použitím značek META KEYWORDS a META DESCRIPTION, ale o tom si napíšeme třeba příště.

Jak zjistím, zda jsou mé stránky v indexu vyhledávače?

Je to jednoduché. Pro kontrolu zda je stránka zahrnuta v indexu zadejte vyhledávací dotaz s parametrem site: výraz [ site:vašedoména.cz ]. Pro tuto kontrolu můžete zadávat i subdomény, nebo více domén najednou. Musíte je však oddělit čárkou.

Kde přidávat stránky do vyhledávačů?

Níže máte odkazy, kde jen zadáte vaší URL adresu webu a odešlete k zařazení (posouzení). U vyhledávače Google musíte nejprve provést registraci (vytvoření účtu).

Google      Seznam      Bing      Jyxo

Sdílejte článek přátelům:
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons