Proč mít mobilní vzhled webu?

Na internetu a odborných blodzíchz se začíná čím dál častěji objevovat informace o chystaných změnách ve vyhledávacím algoritmu google. Pravděpodobně se chystá v nejbližší době zvýhodňovat weby, které jsou připraveny a podporují použitelnost na mobilních zařízeních.

Není na co čekat! Je tvůj web připraven?

Hned v úvodu, bych upozornil na stránku od společnosti google, kde se dozvíte jak je na tom váš web.

Test použitelnosti v mobilech analyzuje na základě zadané URL adresy, zda je stránka připravena pro použití na mobilních zařízeních.

Nepodceňujte toto změnu, ať nejste zaskočeni a nepřijdete o dlouhodobě budovanou pozici ve vyhledávání (mobilním). Podle informací se údajně nebude jednat pouze o malou změnu, ale o poměrně velký vliv na hodnocení webu, což má za následek řazení ve vyhledávání.

Jak připravit vzhled pro mobilní zařízení?

Nejedná se o nic jednoduchého a budete muset pravděpodobně oslovit nějakého zkušeného človíčka se zkušenostmi s touto problematikou. O něco jednoduší, to budou mít majitelé stránek běžících na volně dostupných redakčních systémech, jako jsou například WordPress nebo Joomla. Stačí jednoduchá instalace podpůrných pluginů, a tvůj web bude připraven.

WPTouch

Náhled výsledku při použití pluginu pro WordPress WPtouch

Google přichystal poměrně dost užitečných rad o odkazů, jak si s touto problematikou poradit na Customize Your Website Software“.

Dále je potřeba zmínit že budete mít na výběr ze dvou možností. První z nich je vytvoření responzivního vzhledu (responzivní design webu) a tou druhou je mobilní vzhled. Nedokážu posoudit, co bude pro tvůj web lepší, ale každopádně dejte pozor na duplicitu. Především u mobilní verze webu často vznikají duplicity. U první varianty je vždy URL adresa stejná.

Tip na příspěvek:  Jak sledujete návštěvníky svých stránek online!

Pokud se rozhodnete o responzivní design tak už to bude potřeba řešit více do hloubky, a to úpravou samotného webu či použitím responzivní šablonu pro redakční systém.

Pro mobilní verzi postačí jen vhodný plugin, nebo speciální stránka vytvořená pro mobilní zařízení.

Mohlo by se ti také líbit

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , , ,

 

Přímá pomoc YeahCoach je záchrannou sítí pro tebe i tvou rodinu. Je také rájem pro ty, kteří rádi pomáhají přímo a bez prostředníků. ❤️ To ale není všechno, je toho mnohem víc! 👉 Děkujeme za podporu a šíření dobra k těm kteří to potřebují!

Show Buttons
Hide Buttons