Často opomíjený a přitom jeden z nejdůležitějších DMOZ

DMOZJedná se o otevřený projekt (Open Directory Project ODP) s názvem DMOZ. Dmoz je katalog webových stránek který spravuje spousty dobrovolníků z celého světa. Katalog je postaven taky aby stačil mohutnému rozmach internetu a sdružoval  sobě všechny důležité a kvalitní odkazy.

Hlavní důležitost mít odkaz v tomto katalogu je že jeho data jsou poskytována pro největší webové vyhledávače jako jsou např. Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot, DirectHit a spousty dalších vyhledávačů a služeb.

Pokud se chcete podílet na tomto projektu DMOZ a jeho tvorbě můžete se zaregistrovat. Při dodržení určitých pravidel jako například na Wikipedii se můžete jako redaktor starat o kategorie, ke kterým máte redakční práva – přidáváte odkazy na stránky, provádíte požadované změny v jejich popisu a rušíte odkazy, které již zanikly.

Odkazy projektu – katalogu stránek DMOZ

www.dmoz.org    v češtině na  www.dmoz.org/World/%c4%8cesky

Pokud budete chtít přidat odkaz do tohoto katalogu  tak nezapomeňte že se jedná o ručně spravovaný katalog , a každý požadavek o přidání odkazu je editorem zkontrolován a pokud nebude splňovat předepsaná pravidla nebude zařazen. DMOZ se drží striktně pravidel mnohdy přísněji než ostatní katalogy a pokud jsou pravidla často porušována muže dojít i k penalizaci stránek. Proč je Dmoz tak striktní je důvodu že chce přinášet uživatelům internetu pouze kvalitní stránky a odkazy do internetu.

Poznámka: Jedinou nevýhodu spatřuji v době přidání odkazu. Možná záleží do jaké sekce chcete odkaz zařadit a v jakém jazyce. Editoři to spravují asi postupně nebo zrovna není editor pro zvolenou kategorii odkazu a trvá to někdy i v řádu měsíců. Ale nepodceňujte tento katalog a odkaz určitě přidejte vždyť tyto zdroje využívají velké hráči internetu.

Tip na příspěvek:  Jednoduchý návod jak vytvářet videotutoriály online

Závěrem ještě jeden odkaz na oficiální blog DMOZ na adrese http://blog.dmoz.org/ , kde se můžete dozvědět spoustu užitečných informací  o tomto otevřeném katalogu DMOZ v angličtině.

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons