Je Vaše RSS Validní? Kontrola RSS zdroje online – Validátor feedů

RSS zdroje (feedy) se staly neodmyslitelnou součástí redakčních systémů a moderních webů. Naleznete je na každém zpravodajském serveru který tak získává své čtenáře přes rss čtečky či nabízejí tento zdroj informací k dalšímu použití na jiných webech atd.

Validátor rssPůvodně tento formát RSS sloužil pouze k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery, které takto velmi jednoduše mohly odkazovat na aktuální články na jiných serverech. Postupem času se stal zdrojem aktuálních informací pro Vaše čtečky a různé dnes v poslední době hodně rozšířené rss agregatory, které se snaží vydělat na informacích které poskytujete zdarma.

Oni jen nasází různé rss zdroje a prošpikují reklamou, a bez práce mají tak neustále aktualizovaný web. Existují samozřejmě i seriozní weby jako například weblogy.cz kde jsou články schvalovány ručně a tudíž web má svoji užitnou hodnotu, a přináší určité informace z více zdrojů na jednom místě. Taktéž jim můžete nejen svůj rss navrhnout ke schválení.

Pokud na svém webu umožňujete zobrazení RSS tak tento validátor rss je určen právě pro Vás. Jedná se o online validátor RSS a Atom zdrojů často také nazývaný feedů.

Webová stránka na adrese http://feedvalidator.org je vzhledově postavena jako google vyhledávač. Jednoduše do vyhledávacího políčka zadáte adresu Vašeho feedu –RSS zdroje a potvrdíte kliknutím na políčko Validate.

Teto nástroj na validaci RSS pracuje s verzemi (specifikacemi) RSS 0.90, 0.91, 0.92, 0.93, 0.94, 1.0, 1.1, a 2.0 a také kontroluje Atom zdroje.  Po validaci zdroje se zobrazí výsledek kontroly , a pokud je nalezen nějaký problém je barevně odlišen pro lepší orientaci. Zároveň můžete využít nápovědy pro odstranění problému a umožnit tak bezproblémové a validní zdroje pro co nejvíce rss čteček.

Tip na příspěvek:  Přeložte si webové stránky

 Pokud se chcete dozvědět něco o tom jak například na webové stránky přidat vlastní rss kanál tak třeba na těchto stránkách http://www.samuraj-cz.com/clanek/jak-vytvorit-rss-kanal-v-php/ je docela slušně popsáno jak na to a jak si poradit s tvorbou rss pomocí php atd.

 K použití pro tvorbu článku jsem čerpal některé informace z české Wikipedie a z webu feedvalidator.org

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons