Android – Platforma Android která si zaslouží pozornost

V poslední týdnech často diskutované téma a zároveň velice populární platforma pro mobilní telefony s názvem Android.

androidAndroid je na Linuxu založená softwarová platforma určená zejména pro mobilní zařízení (chytré telefony, PDA, navigace, tablety) vyvinutá původně společností Android Inc., kterou akvizicí převzal Google v roce 2005. Společnost Google následně celou platformu i se zdrojovými kódy předala sdružení firem Open Handset Alliance, jejímž je také členem.

Google inicioval nejen vznik platformy Android, ale také vznik OHA, a financoval odměny v soutěži Android Developer Challenge, ze které vzešly první aplikace pro tuto platformu. Vývoj aplikací se provádí za pomoci Android SDK, které umožňuje vývojářům psát aplikace v jazyce Java s využitím knihoven vyvinutých společností Google.

Tento odstavec o Androidu je převzat z české Wikipedie kde je také více informací k této platformě: http://cs.wikipedia.org/wiki/Android_(opera%C4%8Dn%C3%AD_syst%C3%A9m)

No, ale proč se tu o tomto Androidu zmiňuji je to že tu chci ve stručnosti představit dvě webové stránky které na toto téma pojednávají a pokud se chcete dozvědět více informací tak právě tyto weby proto vznikli.

svetandroidaV první řadě se jedná o web s názvem Svět Androida na kterém spolupracují lidé pro které se stal Android neodmyslitelnou součástí života. Základem se stalo sloučení tří hlavních webů s touto tématikou v jeden portál, a to na adrese www.svetandroida.cz . Na tomto serveru se snaží každý den přinášet aktuální informace kolem systému Android a radit lidem, jak jej používat efektivněji. Tato myšlenka se stala vlastní pro mnoho lidí, někteří z nich se připojili v podobě redaktorů k projektu SvětAndroida.cz a společnými silami tvoří jeho obsah.

Tip na příspěvek:  Moderní framework s podporou HTML5 jedině s Nette Framework

Jako druhý portál zde chci zmínit stránku Android Market která opět přináší spostu informací a aplikací pro Android. Stránku na adrese www.androidmarket.cz , které zejména pojednává o návodech, recenzích a hodnocení aplikací z Android marketu oficiálního portálu s aplikacemi který je na adrese http://www.android.com/market/ .

Samozřejmostí obou webů je také diskusní fórum kde se můžete dozvědět i zeptat na vaše otázky co a jak s androidem na vašem telefonu.

Závěrem zde chci říci že při psaní tohoto článku jsem usoudil že si určitě v brzké době  také pořídím telefon s Androidem, a třeba o něm pak napíšu nějakou recenzi.

Odkaz na oficiální web s platformou Android je na www.android.com


YouTube Direkt

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons