Jak optimalizovat webové stránky pro seznam?

Jak optimalizovatV posledních dnech jsem měl trošku problém se za indexováním stránek na seznamu.cz Jak jsem se zabýval touto problematikou narazil jsem na dobře propracovanou nápovědu seznamu a chci se zde s vámi o mé zkušenosti podělit. Jak optimalizovat webové stránky pro seznam?

Mé stránky byly poměrně dobře indexované pro fulltextové vyhledávání na určitá klíčová slova či fráze až do okamžiku kdy jsem potřeboval aktualizovat web. Musel jsem přejít k jinému poskytovateli webového prostoru pro můj web z důvodu že původní již nezvládl požadavky aplikace. No co se ale stalo tím pádem web měl výpadek a to okolo 3 až 5 dnů zaleží na tom jak proběhlo přesměrování DNS. No ale to se pravděpodobně nelíbilo vyhledávacím robotům který pokud nenajdou např. hledanou stránku tak to jednou či dvakrát zopakují a pokud stejně nenajdou vyřadí stránku z indexu. ( A to se mě asi stalo)

Jak optimalizovat webové stránky pro seznam?

Takže musím začít znovu aktualizoval jsem svůj web. Znova zavedl pěkné URL adresy a musím vyčkávat až si je roboti najdou. Také jsem vytvořil mapu webu která se automaticky aktualizuje při změně webu a mnoho dalších možností jak přilákat vyhledávací roboty na web. S vyhledáváním na Googlu jsem nepoznal žádné problémy a stránky byly ihned v indexu webu. se seznamem je to už trošku horší. Po 14 dnech indexuje teprve 4 stránky ze zhruba 450 které tam jsou. Proto jsem si našel web od seznamu kde jsou popsány různé metody a nápovědy jak těmto problémům předejít.

Tip na příspěvek:  Zvýšení návštěvnosti stránek zdarma až 4320 návštěv za den.

Metody a nápovědy od Seznamu jak předejít problémům.

Web na adrese http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/hledani-fulltext-vysledky-hledani-popisek-a-jazyk-ve-vysledku-faq-dotazy/  je přehledně zpracovaný do různých rubrik podle vašeho zájmu např. (Vyhledávání v Internetu, Výsledky vyhledávání, Další možnosti vyhledávání, SEO – optimalizace, Často kladené dotazy FAQ, Administrace atd.).

Tak jak dál udělal jsem všechny potřebné kroky k tomu aby seznamacký robot který se v současné době hlásí jako SeznamBot/2.0 našel cestu zpět k mému webu. Hlavní změny které jsem udělal je vytvoření mapy webu jak jsem už psal, dále pak jsem přistoupil k prolinkování webu tak aby bylo zaručeno že na každou stránku vede minimálně jeden odkaz atd. Taktéž jsem provedl kontrolu atributu rel=“nofollow“ zda je či není aktivní u odkazů ze stránek abych je omylem neměl zakázané atd.

Závěrem: Při tvorbě webové stránky od které očekáváte výsledky nečekejte až se něco nepovede a věnujte také pozornost jak je zabezpečen chod stránek (webový server, aktualizace, možnosti php atd.) Dále také věnujte pozornost určitým pravidlům které se můžete dočíst na výše zmiňované adrese od seznamu kde je spoustu užitečných informací už od přípravy webu. A naposled ještě jeden užitečný odkaz na http://fulltext.sblog.cz/  kde je spoustu užitečných informací přímo od zdroje seznamu. Aktuálně například o novinkách další generace SeznamBota.  A taky nezapomeňte že pokud již chyba vznikne tak nepanikařte vždyť chybami se člověk učí a pokud je dodrženo základní pravidlo že web je dělaný pro uživatele s hodnotným – zajímavým obsahem tak si své uživatele vždy najde a určitě pokud za něco bude stát začnou na něj odkazovat i další uživatelé a weby.

Tip na příspěvek:  Základy dobře vytvořených webových stránek + tajná přísada pro kvalitní a navštěvovaný web

Tip jak zjistit že je stránka a další podstránky v indexu seznamu: Do řádku vyhledávání vepište site:domena.cz (site: + adresu domény). Výsledky budou zobrazeny včetně všech subdomén. Pokud chcete vypsat pouze stránky u určité subdomény postupujte takto (site:subdomena.domena.cz) např: site:necxxx.cz

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons