Virtuální kolega – Řešení nejenom pro firmy

Určitě se vám už někdy stalo, že za vámi přišel člověk a žádal vás o radu ohledně počítače. Anebo to bylo spíš obráceně? Byli jste v situaci, kdy jste si sami s počítačem nevěděli rady, a po ruce jste neměli nikoho jiného než třeba naštvaného spolupracovníka, jehož trpělivost s vámi dávno skončila? Stále oblíbenější věta „Tak si to vygůgli“ není v mnoha situacích tím, co by člověk žádající o pomoc chtěl slyšet. Nezní slova „Tak si pusť Virtuálního kolegu“ lépe?

virtualni_kolega

Řešení nejenom pro firmy

Projekt nazvaný Virtuální kolega začal před dvěma lety přípravou obsáhlé knihovny videonávodů, jejíž hlavní myšlenou bylo vzdělávat lidi v oblasti informačních technologií. Stejně tak je tomu u nyní nově spuštěného stejnojmenného webu Virtualnikolega.cz, který si s cílem zlepšit počítačovou gramotnost prošlapává cestu k českým uživatelům PC. Inspiraci přitom čerpal u americké Lynda.com, která je ve videokurzech světovou jedničkou. Po dvouleté práci zhruba desetičlenného týmu lektorů českobudějovické obecně prospěšné společnosti Attavena vznikl webový portál virtualnikolega.cz na kterém je v současnosti více než 1600 výukových materiálů napříč všemi tématy, jaká běžný uživatel počítače může řešit.

Šlo nám o vytvoření pomocníka pro ty, kteří se nemohou nebo nechtějí zeptat někoho druhého. Ale i pro ty, kteří svými neustálými dotazy o počítači vědomě či nevědomě obtěžují ostatní v práci nebo doma,“ říká koordinátor projektu Ondřej Šuhaj a podotýká, že „síla Virtuálního kolegy je hlavně v jeho jednoduchosti.“ Jeho uživateli stačí heslovitě zadat výraz, který hledá a odpovědí mu je videonávod s konkrétním postupem, který stačí pouze zopakovat. „A to zvládne opravdu každý,“ dodává Šuhaj. Portál takového rozsahu je na českém internetu ojedinělý a jeho uživatelem se může stát skutečně kdokoliv.

Tip na příspěvek:  Úspěšný Startup i bez inkubátoru?

Pro ty, kteří dávají přednost kontaktu s lektorem má Virtuální kolega pohodlné řešení. Nabízí individuální výuku počítačů online, díky které se jeho uživatelé mohou vzdělávat s lektory Attaveny v pohodlí svého domova pomocí vzdáleného přístupu.

Registrovaní mají mnoho výhod

Po příchodu na virtualnikolega.cz má návštěvník na výběr ze sedmi počítačových a jednoho environmentálního tématu. Tato témata, označovaná jako výukové programy, představují komplexní studijní balíčky. Ty lze studovat celé a nahradit si tím tak klasické počítačové kurzy nebo si vybrat jen část jejich obsahu. Portál tak uživateli nabízí možnost najít si právě ten konkrétní materiál, který v danou chvíli potřebuje.

Při první návštěvě webu je nejjednodušší kliknout na úvodní straně na tlačítko Vyzkoušejte zdarma. Tím může kdokoliv začít studovat lekci o MS Wordu zdarma a bez registrace. Pokud se mu způsob zpracování materiálů zalíbí, může se zaregistrovat a získat tak bezplatně množství dalších lekcí a materiálů. Následné studium si poté může nakupovat jako v e-shopu nebo si jednoduše počkat. „Naši lektoři přidávají studijní materiály zdarma několikrát do týdne a každý, kdo se zaregistruje, je má k dispozici,“ uzavírá Šuhaj.

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons