Jak od nápadu k realizaci a získání potřebné investice?

Hledáte místo pro zveřejnění svého nápadu? Chcete investora pro nový projekt?   Pokud ANO mám pro Vás tip na užitečný web, který vznikl jako platforma pro spojení investorů a autory nových projektů a to už klasickou formou nebo formou crowdfundingu.

Tímto webem je již od roku 2007 TrhNapadu.cz, který je postaven na vlastním cíli vytvořit prostor pro tvůrce zajímavých projektů. K tomuto hlavnímu úkolu později přibyla možnost i pro investory nabídnout své finanční prostředky.

TrhNapadu.cz

náhled webové stránky trhnapadu.cz

Ještě trochu zpátky připomenutí hlavní rozdíl mezi formou investování. Crowdfunding je investice složená z více menších částek z anglického překladu davové financování. Drobní investoři nezískávají na projektu žádní přímý podíl. Odměnou se často stávají hmotné věci případně věci, které se podařilo na základě investice zrealizovat např. knihy, hudební CD atd.

Klasická forma, tedy standartní je složená z jednoho hlavního investora, který se většinou stane hlavním partnerem a spolupodílníkem celého projektu. Na základě dohod pak tedy pro něho vzniká nárok na část zisku z projektu.

Použití webu TrhNapadu.cz  je plně přístupné všem uživatelům. Jakmile budete chtít přidat vlastní projekt, nápad či přidat komentář budete se muset na těchto stránkách zaregistrovat. Registrace je zdarma a nevznikají vám žádné závazky.

Pokud se rozhodnete o přidání vlastního nápadu res. projektu musíte počítat se schválením ze strany provozovatelů platformy Trhu Nápadů. Podle zveřejněných informací to trvá několik málo hodin max. několik jednotek dnů.

Pro představu zde také uvádím statistiky ze dne, kdy jsem vytvářel tento článek a to je 678 projektů v databázi, 2257 registrovaných investorů a 8 979 250 Kč celkových investic investorů. Podle mého názoru už jde o docela slušná čísla, které můžete využít ve svůj prospěch při realizaci svých snů. J

Tip na příspěvek:  YouTube písničky do MP3 - Stahujte oblíbené písničky z YouTube jako MP3

Máte nápad? Chcete investovat?

Tento projekt se pro vás může stát tím vhodným nástrojem a posunout dál k úspěšné realizaci projektu nebo k dobře investovaným prostředkům.

Také určitě stojí za zmínku hlavní motto této platformy.

„Hlavním mottem platformy TrhNapadu.cz je legislativní i morální čistota všech procesů, které budou během našeho poskytování služeb probíhat“

Jestliže vás tento článek zaujal a chcete se dozvědět více o problematice crowdfundingu a podobné problematice doporučuji články, které jsme publikovali v minulosti zde na Webitechu.

Odstartuj projekt pomocí crowdfundingu.

http://webitech.cz/odstartuj-projekt-pomoci-crowdfundingu/

Jak sehnat peníze na dobrý projekt či nápad.

http://webitech.cz/jak-sehnat-penize-na-dobry-napad-projekt/

Šance pro nadané kreativce.

http://webitech.cz/bestidea-cz-sance-pro-nadane-kreativce/

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons