Nakupujte bezpečně s využitím nového projektu!

Snad každý si při nakupování na internetu někdy položil otázku zda je to bezpečné a zda je právě ten e-shop, který si vybral ten správný?

Pomoc s touto odpovědí vám může pomoci vyřešit projekt oversito.cz. Na to jak a proč vznikl tento web jsme požádali o informace samotné autory projektu.

oversito

Náhled webové stránky projektu ověřsito.cz

Proč jsme se rozhodli založit projekt oversito.cz?

Z důvodu, že v dnešní době zaujímá obchod v online prostředí téměř srovnatelný podíl v porovnání s obchodem v kamenných prodejnách, je vysoká pravděpodobnost, že dříve nebo později každý z nás narazí na nepoctivé obchodníky.

Legislativa zatím nemá dostatečně účinný mechanizmus na odstranění tohoto problému z online businessu a soudě podle novely obchodního zákoníku by k výraznějším změnám nemělo bohužel dojít. Množství podvodných firem i poškozených spotřebitelů roste, a proto jsme se rozhodli pro založení portálu oversito.cz, abychom šířili informace o nekalých obchodních praktikách a předávali užitečné poznatky o bezpečném nakupování.

Co všechno si pod projektem oversito.cz představit?

Oversito.cz je projekt, který usiluje o přispění k vytvoření bezpečnějšího internetového nákupního prostředí a který by měl napomoci k snadnější orientaci v problematice nakupování online. Umožňuje uživatelům hodnotit internetového obchody podle různých kritérií, ale také na základě spokojenosti s celkovým prodejním procesem.

Na stránkách najdete prodejce v mnoha kategoriích seřazené v žebříčku dle dosaženého hodnocení. Můžete pak jednoduše zvážit, který prodejce vám poskytne nejlepší služby. Sami zákazníci mají možnost hodnotit e-shopy na základě svých zkušeností a sdílet prostřednictvím recenzí své dojmy z online nákupu. Oversito.cz svým uživatelům také dává prostor k ukládání si oblíbených prodejců, se kterými by rádi obchodovali i v budoucnu

Tip na příspěvek:  Jste nadšenci Google?

Na oversito.cz najdete přehled obchodníků, na které byste si měli dávat pozor a to v sekci „Pozor na ně!“ V sekci „Užitečné informace“ dáváme rady a doporučení, které by se vám mohly hodit. Můžete si u nás také stáhnout vzory dokumentů a smluv. V případě nouze se můžete obrátit na poradnu, kterou zajišťuje náš partner sdružení Spotřebitel.net.

Portál oversito.cz však myslí i na firmy, které mají možnost se na stránkách registrovat. Obchodníci mohou tak jednoduše prezentovat svůj e-shop, komunikovat se spotřebiteli, sbírat hodnocení a díky pozitivním reakcím získávat nové zákazníky.

Co je naším cílem?

Cílem je pro nás vytvořit místo, kde spotřebitelé získají veškeré informace týkající se online obchodování. Přejeme si, aby uživatelé nakupovali na internetu bez obav a aby jejich rozhodování při výběru bylo snadnější. Usilovně pracujeme na odhalování podvodných praktik a nepoctivých obchodníků. A zároveň se snažíme vyzdvihnout kvalitní obchody s profesionálním přístupem.

Kdo stojí za vznikem oversito.cz?

Společností, která se rozhodla pustit do boje s nekalými praktikami ve světě internetového obchodování a hájit tak zájmy spotřebitelů a poctivých obchodníků, je liberecká společnost KorCo+ s.r.o., která se mimo jiné zabývá zahraničním obchodem.

Společnost KorCo+ pro podporu portálu oversito.cz využívá profesionálních služeb společností, jakými jsou například firma Miton, Občanské sdružení Spotřebitel.net

Sdílejte článek přátelům:
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons