Hodinovyprogramator.cz – nabídky a poptávky z oblasti IT

Hodinový programátor je nově spuštěný projekt v oblasti IT služeb, jehož cílem je změnit přístup v oblasti nákupu těchto služeb a ušetřit tak značné finanční prostředky vynakládané na tuto oblast.

Idea hodinového programátora je velice jednoduchá. Pokud potřebuji nějakou službu v IT, najdu si kompetentní osobu s dostatečnými zkušenostmi, potřebným vzděláním a především s výhodnou hodinovou sazbou. Tomuto hodinovému programátorovi pak zakázku svěřím.

Hodinovyprogramator.cz - nabídky a poptávky z oblasti IT

náhled webu Hodinovyprogramator.cz – nabídky a poptávky z oblasti IT

Na portálu si jednotliví programátoři zřizují svůj profil, ve kterém uvádějí potřebné informace o své osobě: vzdělání, reference, znalosti atd. Mezi těmito profily je možné snadno vyhledávat podle parametrů a získat tak kontaktní údaje na vyhovujícího programátora.

Velký prostor především u open source systémů

Již nějakou dobu pozorujeme vzrůstající trend využívání open source redakčních systémů jako jsou WordPress, Joomla, Presta Shop a podobné. Právě tyto redakční systémy přinášejí obrovský prostor pro využívání hodinových programátorů především proto, že jejich znalostí disponuje široká řada IT pracovníků. Zdrojové kódy těchto systémů jsou většinou přístupné majiteli, tudíž úpravy svého webu může svěřit, komu uzná za vhodné. V tomto silně konkurenčním prostředí si můžete vybrat programátora, který bude odpovídat požadavkům jak z hlediska ceny, tak z hlediska kvality.

Hodinový programátor není jen o programátorech

Na portálu naleznete kromě programátorů i další odborníky ze světa IT. Jedná se například o grafiky, copywritery, správce systému, kodéry a další pozice. Můžete si zde například najít vhodného správce vašeho e-shopu, který se postará o jeho bezproblémový chod a Vám tak zbyde více času na rozvoj podnikání.

Tip na příspěvek:  Vytvořte si svůj Blog nebo web během chvíle online a zdarma

Kromě prezentace programátorů systém umožňuje i vkládání poptávek, nabídek a prodej produktů. Na rozdíl od ostatních poptávkových serverů se u nás neplatí za zobrazení kontaktních údajů o poptávající osobě, takže v žádném případě nekupujete zajíce v pytli. Pro získání kontaktních údajů se stačí bezplatně zaregistrovat.

Proč projekt vznikl?

Petr Zelený, který je provozovatelem portálu hodinovyprogramator.cz, vznik projektu popisuje následovně.

Již dlouhou dobu jsem se snažil vymyslet nějaký projekt, který by měl šanci stát se úspěšným. Nicméně jsem na to šel vždy špatně, protože jsem si pokládal otázku ve smyslu: „Co tedy bude úspěšné?“. A odpověď jaksi nepřicházela. Obrat přišel ve chvíli, kdy jsem se zeptal jinak: „S čím mám největší problém a jak bych ho vyřešil?“

Poměrně dlouho působím jako freelancer a zabývám se tvorbou internetových aplikací. Za tu dobu jsem odpověděl na mnoho desítek, možná i stovek poptávek. Nicméně ve velkém počtu případů dochází k následující situaci. Zákazník vlastně neví, co chce, myslel si, že kvalitní internetový obchod se dá pořídit za 1 500 Kč i s grafikou, nebo si jen zjišťoval ceny. Komunikací s takovým člověkem pak freelancer pouze ztrácí čas, který buď promítne do svých cen, nebo o něj bez náhrady přijde.

A nebylo by lepší, když by potenciální zákazník přišel na portál, zjistil, že se hodinová sazba programátorů pohybuje v rozmezí 200 – 1000 Kč, že v  produktech nabízí programátoři elektronické obchody např. od 5000 Kč a levněji to prostě nepůjde? Já si myslím, že by to rozhodně bylo lepší. Samozřejmě nejsem naivní a nečekám, že to stoprocentně vyřeší uvedené problémy, ale každý krok správným směrem se počítá.

Tip na příspěvek:  SEO nástroj – Automatická registrace stránek ZDARMA!

Co říci závěrem?

Věříme, že Vám nový portál www.hodinovyprogramator.cz usnadní obchodování v oblasti informačních technologií, že zákazníkům pomůže snížit náklady na IT služby a programátorům pomůže se sháněním nových zakázek.

Rádi Vás na portálu přivítáme v rámci zaváděcí akce, kdy je většina služeb poskytována zdarma a bez jakýchkoli poplatků.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons