Grafika jako marketingový nástroj pro web a sociální sítě

Jak již naznačuje název článku, mám užitečný tip na web res. online webovou aplikaci na tvorbu grafiky. S touto zatím ne tak moc známou, a populární aplikací pod názvem Canva, není problém vytvořit infografiku, vizitku, pozvánku, upoutávku na web nebo dokonce plakát. Za výsledek se rozhodně nebudete muset v žádném případě stydět. Na pomoc je vám databanka aplikace, která obsahuje dostatečné množství povedených kousků.

Grafika jako nový trend v online Marketingu

V dnešní době lze určitě zařadit právě grafické prvky mezi jeden z důležitých nástrojů marketingu. Osobně mám, namysli použití grafiky, hlavně na na sociálních sítích a při vytváření infografik. Mnoho společností toto neustále podceňuje, a tento moderní trend marketingu stále nevyužívá.

Není jen důležitá správná velikost obrázku, ale také nápad a grafika, která dokáže oslovit nejen čtenáře, ale také potenciální zákazníky.

Pro aplikaci Canva to nebude problém. Brzo si ji určitě oblíbíte a naleznete výhody, které uplatníte ve svém podnikání, či při propagaci nejen na internetu.

canava

náhled na grafickou online aplikaci Canva

Vhodně vytvořená grafika, dokáže oslovit daleko více lidí a navíc přinese mnohem více konverzí. Také může být využita pro budování značky, jak osobní tak firemní. Lze ji určitě zařadit k jednomu z faktorů úspěšného webu či společnosti.

O podobných nástrojích, jsem zde na WebiTechu psal už několikrát. Za zmínku a připomenutí stojí určitě články:

14 důvodů proč používat infografiku !

Cesta k infografice nebyla nikdy jednodušší! Infogr je tu!

Vytváření infografiky a diagramů online

 

Canva a její uplatnění při tvorbě grafiky v praxi

Práce v programu je jednoduchá, přehledná a intuitivní. Po přihlášení pomocí facebooku, nebo po zadání emailu a hesla se dostanete přímo do online editoru.

Tip na příspěvek:  Pohodlné vyhledávání a stahování programů zdarma

Samotná editace je postavená na metodě táhni a pusť. Před začátkem editace grafiky, máte na výběr, pro jaký účel bude grafika určena. Jde například o formát pro facebook, twitter a jiné soc. sítě. Následně můžete využít rozsáhlou databanku předpřipravených grafik a grafických prvků pro další zpracování. Některé z nich jsou zcela zdarma a jiné můžete pořídit za symbolický dolar. Prémiová databáze obsahuje více jak 1 milion obrazů.

Samozřejmostí aplikace Canva je import vlastních obrázků a editace textu. Text a jeho úpravy je taktéž možno čerpat z databanky vzhledů, tak jako je vidět v náhledu aplikace výše.

Hotové návrhy můžete stahovat v JPEG či PDF, nebo jej hned sdílet prostřednictvím webu na sociálních sítích.

Škola designu od Canva.com

Nutno taky podotknout, že oproti podobným službám, nabízí poměrně dobře zpracovanou nápovědu, jak grafiku vytvářet a upravovat přesně tak aby přinesla výsledek který očekáváte. Navštivte online školu designu.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons