Jak využít sociální sítě k získání nových zaměstnanců?

Na internetu jsem narazil na velice zajímavou službu, kterou ocení především personalisté a majitelé firem při náboru nových kvalitních zaměstnanců.

Jedná se o online službu Jobote. Hlavním cílem této HR služby je efektivní využití sociálních sítí, a doporučení k získání nových zaměstnanců nejen z řad stávajících zaměstnanců. Osobně tuto myšlenku ve spojení s online složbou doporučuji. V dnešní době je určitě velký potenciál právě v těchto mediích, a navíc velká možnost jednoduchého a rychlého šíření inzerátu mezi lidmi.

Jak využít sociální sítě k získání nových zaměstnanců?

náhled úvodní stránky HR služby Jobote

Tato moderní HR metoda na získání nových zaměstnanců, má mnoho výhod. Mezi hlavní určitě patří snížení výdajů na nábor. Je to zapříčiněno hlavně doporučením na sociálních sítích, do kterých se zapojují i samotní zaměstnanci firem.

Tato moderní technologie ve spojení s dobrou myšlenkou Jobote, může pro firmu získat kvalitního zaměstnance na základě doporučení. Určitě je mnohem lepší přijmout do svého týmu kolegu, kterého zaměstnanci doporučují, a znají jeho reference či s ním osobní zkušenost. Výrazně tak utužíte kolektiv, a navíc zapojíte své zaměstnance do rozvoje společnosti i při takovýchto rozhodnutích, které často bývají dosti zásadní.

Mezi spokojené uživatele, patří společnosti jako Webnode, Pixmania, Dixons Retail a další.

Jak Jobote funguje?

Princip je v tom, že pomoci pár kroků získáte – vytvoříte pracovní příležitost, která se následně šíří po sociálních sítích. Dáváte tak možnost, ucházet se o práci prostřednictví této aplikace na mobilních telefonech, tabletech atd. https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.os.jobote

náhled mobilní aplikace Jobote

náhled mobilní aplikace Jobote

Za vznikem této pomůcky pro HR jsou pánové Tomáš Horáček a Jason Bedore. Určitě vás také bude zajímat co za to? Ceník mají sestaven do několika balíčků, přičemž první, na jeden inzerát je zdarma. To je určitě dobrá volba pro odzkoušení a zjištění těchto výhod služby.

Tip na příspěvek:  Trvalé odkazy a vyhledávač – indexování stránek

Také je nutné říci, že další placené varianty jsou stejné, a neobsahují žádnou funkci navíc. Rozdíl je pouze v počtu inzerátů – pracovních nabídek (poptávek).

Co získáte na Jobote ve svém balíčku?

  • Přístup k mobilní aplikaci
  • Správu kandidátů na inzerovanou pozici
  • Analytický modul pro vyhodnocení
  • Prvky gamifikace
  • Možnost Jobote API, pro náročnější uživatele a další služby

Více o této službě se dozvíte přímo na webu. Také budu rád, když se v komentářích podělíte o svůj názor, či zkušenost se získáváním zaměstnanců prostřednictvím sociálních sítí.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons