Affiliate & Síťový marketing (MLM)

Do affiliate (provizních programů) čím dál více vstupují prvky síťového marketingu.

Nejedná se sice o žádnou novinku, ale v minulosti nebylo jednoduché něco podobného na našem trhu sehnat.

Propojení těchto dvou marketingových strategií získává online podnikání nový rozměr a nové možnosti spolupráce. Na tomto propojení získají jak autoři a prodejci, tak samotní partneři.

mlm-affiliate

Affiliate ve spojení se síťovým marketingem

Mezi jeden z těchto podobných znaků patří určitě odměna za získání nových prodejců – affiláků. V posledních měsících tuto možnost nabízí čím dál více partnerských programů. Otázkou je, zda to není z důvodu nízkého počtu kvalitních partnerů a podobně. To zde, ale nechci hodnotit.

Některé programy nabízejí i možnost víceúrovňového marketingu do několika linií tzv. multi-level marketing známého pod MLM. Těžko pak říci zda se jedná o affiliate, nebo už jde o čistý MLM.

Každý systém má i své odpůrce a z tohoto důvodu zde uvádím i informaci o tom, že tento marketingový systém MLM byl oceněn Nobelovou cenou. Je nutné pochopit, že za správným MLM vždy stojí nějaký produkt nebo přidaná hodnota. Také je důležité vědět, že provize, které díky tomuto systému jsou vypláceny do sítě a partnerům jsou částkou, která je jinde investována například do mediální podpory a reklamy.

„Dejte pozor na výběr vhodného MLM. I v současné době se najdou příživníci tohoto systému, který zneužívají jeho výhod. Výsledkem pak je že ve společnosti panuje negativní přístup k tomuto marketingu. Také pamatujte, že je to normální práce, s tím rozdílem, že pouze vy jste pánem svého času. Když makáte – dostaví se výsledky.

Mnoho lidí vstoupí do MLM a čeká, že najednou budou mít ty velké částky, o kterých mohli slyšet. Ano oni přijdou, ale jen pokud budete mít trpělivost a budete na sobě pracovat. Prostě makat.“

Také je dobré v affilu sledovat odměny pro nejlepší partnery, což je také v MLM hodně využíváno. Můžete propagací získat mnoho výhod, dalších provizí či vstup do programu (infoprodukty) zdarma a podobně.

Tip na příspěvek:  Webové stránky s možností stahování programů

 

Nová možnost pro affiliate partnery

Mě osobně tato možnost oslovuje. Nabízí více možností spolupráce.  Jednak jako propagace samotného produktu (affiliate), tak i nového „prodejního kanálu“ získávání nových affiliate partnerů. Pro některé úzce zaměřené weby to může mít přínos z pohledu cílové skupiny uživatelů – čtenářů.

Na závěr musím, ale říci že u mě je na prvním místě podpora ze strany affiliate manažerů a příprava pro propagaci. A ještě také jasné podmínky vyplácení a hlavně jejich dodržování. Také mě motivuje dostupný žebříček partnerů a jejich počet uskutečněných prodejů. Jo, a co mě dokáže dostat v negativním slova smyslu je zapojení samotných manažerů do jejich affilu. To já neuznávám. U MLM to chápu. Důležité ale je, že je znát vývoj i v této oblasti a to i u affiliate manažerů.

Chci znát váš názor na bonusy navíc?

V poslední době se u mnoha kampaní objevil nový trend. Autoři těchto infoproduktů se podporují navzájem a nabízejí výhody jako, že když se zaregistrujete pomocí jejich linku, přidají něco zdarma (svůj produkt).

Nějak mě to nesedí a mnohdy si připadám díky této možnosti v nevýhodě (jako partner). Troufnu si říci, že to menší affiláky i odradí. A jako další, když se zaregistruji do nějakého konkrétního infoproduktu nebo affiliate programu, začnou mě chodit doporučení a výzvy k zakoupení dalších a dalších. Jednou to chápu. Případně i víckrát pokud je téma společné. Ale mnohokrát se to zvrhne k tomu tak jako se to v poslední době stává, že je za tím něco víc (chtít vydělat víc nebo nevím ?).

Tip na příspěvek:  Rezervační systém, který může využít úplně každý

Z původního pro mě uznávaného autora -odborníka je najednou obyčejný affilák, který využívá svou původní databázi i k účelům pro kterou původně nevznikla. To pak už pro mě nejsou odborníci na dané téma, ale pouze online podnikatelé – zlatokopové, kteří rázem pro mě postupně ztrácí dlouhodobě budovanou značku na internetu. Trošku to nechápu, proč se k tomu nechají uvrtat. Daleko radši jsem, když místo doporučení zašlu nějaké rady, které za něco stojí. A v budoucnu mě nebude dělat problém od nich zakoupit další produkt či pokračovat v jejich partnerském programu.

Nic se nesmí přehánět

Jaký je tvůj názor? Co oslovuje tebe? Poděl se zde v komentáři o své zkušenosti, nebo další vychytávky a doporučení.

 

Affiláci využijte své zkušenosti v MLM

Jako příklad síťového marketingu, který se dá budovat online na podobných principech jako je affiliate je aplikace Yeahcoach. Jedná se o novinku z dílny českých autorů. Aplikace je připravena nabídnout vše pro váš osobní rozvoj a vzdělání s možností výdělku formou MLM. YC je na samotném startu projektu ve fázi startupu, takže můžete vše sledovat, jak se vše postupně zdokonaluje.

Doporučuji nahlédnout do aplikace a využít testovacího 14 denního období zdarma. Může jít o zajímavou změnu pro affiláky, kteří mají zkušenosti v online prostředí. Získejte tak velkou výhodu a vyzkoušejte vybudování vlastní sítě partnerů na internetu.

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons