Microsoft představil WebMatrix – bezplatný nástroj na tvorbu www stránek zdarma

Microsoft představil bezplatný nástroj pro snadnou tvorbu webových stránek. Na svém webu uvolnil k bezplatnému použití nový program s názvem WebMatrix. Jak uvádějí ve své tiskové zprávě tak je určen i pro uživatel které nedisonují velkými zkušenostmi a zvládnete vytvořit webové stránky bez znalostí programování webu.

WebMatrixK dispozici jsou samozřejmě návody a tutoriály které Microsoft před uvedením programu uvolnil k použití.

 WebMatrix v sobě zahrnuje všechny nástroje potřebné k tvorbě, publikování a správě webu. Pro tvorbu nových stránek jsou k dispozici různé šablony a open source webové aplikace od téměř čtyřicítky partnerů, jako jsou WordPress, Joomla!, DotNetNuke nebo Umbraco. Pro urychlení tvorby nabízí WebMatrix syntaxe více programovacích jazyků, jako ASP.NET “Razor” nebo PHP, stejně jako webové pomocníky umožňující jednoduché vkládání prvků sociálních sítí nebo videa.

Při tvorbě stránek je možné využít také nástroj optimalizace pro vyhledávače. Pro jejich provoz je uživatelům k dispozici webový server nebo databázové a webové frameworky. Hotové stránky mohou uživatelé jednoduše publikovat na webu buď prostřednictvím vlastního poskytovatele hostingu, nebo si mohou vybrat jednoho z hostingových partnerů přímo přes nástroj WebMatrix. Na výběr je více než 30 partnerů s různými nabídkami služeb a v různých cenových relacích, včetně české společnosti Web4U. „WebMatrix umožňuje jednoduché nahrávání aplikací na webhosting. Stačí například načíst náš konfigurační soubor a následně se na jedno kliknutí vše automaticky přenese. Software zároveň udržuje vývojové prostředí synchronizované s publikovanou verzí webových stránek a aplikací. Tyto funkcionality snižují náklady a odbourávají nutnost znát technické detaily. WebMatrix lze například vyzkoušet v rámci cenově zajímavé nabídky našeho webhostingu, který prošel náročnými technickými testy společnosti Microsoft,“ dodává Ivo Machulda, produktový manažer společnosti Web4U. Více informací o nástroji WebMatrix a odkaz na jeho stažení naleznete zde: www.microsoft.com/web/webmatrix/ Seriál lokalizovaných návodů, jak WebMatrix co nejlépe používat, se pro uživatele postupně připravuje na stránkách www.webmatrix.cz.

Tip na příspěvek:  Nová špička mezi affiliate sítěmi u nás!

Celá tisková zpráva na adrese : http://www.microsoft.com/cze/presspass/msg/20110113_news1.mspx

Sdílejte článek přátelům:
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons