SilverJobs jako lifestylový pracovní portál pro starší uchazeče o práci

Míša Stránská a Anna Humlová rozjíždějí pracovní portál SilverJobs primárně určený pro uchazeče po padesátce.

Děvčata se chystají s projektem SilverJobs udělat rozruch na trhu práce. V projektu vycházejí nejen z vlastních zkušeností. Moc dobře si uvědomují, že hledání práce není legrace. Obzvláště po padesátce.

tym_SilverJobs

Tým SilverJobs z leva Anna Humlová a Míša Stránská

 

Co na SilverJobs říkají autorky projektu?

Nový pracovně lifestylový portál je určen primárně pro starší uchazeče o práci. Chceme, aby si na webu SilverJobs našla práci jak šikovná účetní, tak třeba i zkušený mechanik před důchodem. Máme vysoké ambice, chceme probudit veřejnost a ukázat, že dnešní padesátníci a šedesátníci dokážou na trhu práce obstát.

Proč jsme se rozhodli do takového projektu pustit?

Naši rodiče jsou ve věku, kdy ztráta zaměstnání znamená závažný problém. A v české společnosti je zaměstnávání starších osob téma velmi aktuální. V České republice se 8 z deseti uchazečů ve věku 50 až 65 let setká s věkovou diskriminací. Dnes, kdy ekonomika roste a firmy mají opět chuť nabírat nové zaměstnance je ideální doba nebát se a přijmout i pracovníky s mnohaletými zkušenostmi v oboru.

Cílíme na firmy, které mají se zaměstnáváním starších osob dobré zkušenosti a záměrně hledají seniorní pracovníky. Takové firmě říkáme SilverHero. Nebojí se staršího člověka zaměstnat a zaškolit. Ví totiž, že v mnoha případech je to z dlouhodobého hlediska finančně výhodnější než mladé kolegy zaškolovat znovu a znovu.

Celý projekt je zaměřený více na společenský přínos než vydělávání miliónů, ale chce být finančně samostatný. Pro řadu firem je prezentace na SilverJobs určitá forma projevu společenské odpovědnosti. Jak se firma rozhodne prezentovat a jaké pozice nabídne je pouze na ní. Pokud chce firma profesionálně zpracované video z pracovního prostředí, dostane ho. Pokud chce fotogalerii, nafotíme pracovní prostředí tak, jak si bude firma přát. Jsme extrémně flexibilní a spíše chceme najít s firmou společnou řeč a dlouhodobou spolupráci než inkasovat za inzerci.

Tip na příspěvek:  Kde jsou finance na internetu, a jak využít webové stránky k zisku.

 

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons