V posledních dnech probíhá přepočet ranku Vašich stránek

V posledních dnech probíhá nebo již proběhl přepočet ranku stránek. Jedná se jak o Srank který jak je hodně na diskusích probírán z důvodu zpřísnění svého hodnocení tak je tomu obdobně i Google pageranku. Pokud se na tím zamyslíte tak je to vcelku pochopitelné vzhledem k počtu narůstajících webových stránek.

Pokud chcete zjistit jak si na tom stojí Váš web máte k dispozici spoustu nástrojů a webových stránek které toto umožňují. například rank.webatlas.cz , rank.isecure.cz , pagerank.jklir.net , ranky.cz atd.

Na problém který jsem narazil právě při přepočtu těchto stránek je cache těchto služeb a tudíž může docházek k různým nepřesnostem při posuzování. Nejedná se o nepřesnost ale o zpoždění než dojde k vynulování (exspiraci cache) a znovu k aktuálnímu přepočtu.

Dalším důvodem rozdílů může být ještě Vaše COOKIES (dočasné soubory v prohlížeči). pokud i po více jak 24 hodinách máte rozdíly při vyhodnocení tak doporučuji vymazání COOKIES.

Také jsem již psal o této problematice v jednom článku na téma Jakou hodnotu a kvalitu má webová stránka? Jaké hodnoty se dají měřit? zde: http://novinky.enachod.cz/jakou-hodnotu-a-kvalitu-ma-webova-stranka-jake-hodnoty-se-daji-merit/

Závěrem chci poděkovat Martinovi z http://rank.webatlas.cz  který mě s touto problematikou seznámil a jehož služby využívám pro svůj web.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Udělejte si pořádek ve videích pomocí projektu OrganizeTube
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons