Obyvatelé ČR mají nejraději tiskárny do 4 000 Kč, v TOP 40 však najdeme i zařízení s cenou vyšší jak 7 000 Kč

INZERCE: Prozkoumali jsme za Vás data ze zbožového porovnávače Heureka.cz, abychom zjistili, jaká multifunkční zařízení mají uživatelé tohoto portálu nejraději. Myslíte, že nejoblíbenější zařízení jsou zároveň těmi nejlevnějšími? Částečně ano, ale…

Nejoblíbenějším multifunkčním zařízením na portále Heureka.cz byl k 20.12.2015 produkt Canon PIXMA MG5650 v pořizovací hodnotě 1 699 Kč. Rozlišení tisku nijak závratné, rychlost ani maximální výtěžnost také ne. Zdá se tedy, že prioritou zákazníků je prostě vytisknout pár stránek měsíčně.

Mezi 5 nejoblíbenějšími multifunkčními zařízeními na Heureka.cz najdeme i zařízení s pořizovací cenou vyšší jak 3 000 Kč, jedná se o HP LaserJet Pro M125nw s pořizovací cenou 3 074 Kč.

5 nejoblíbenějších zařízení portálu Heureka.cz k 20. 12. 2015

PIXMA

Největší počet ze 40 nejoblíbenějších multifunkčních zařízení se nachází v cenové kategorii od 2 000 Kč do 2 900 Kč, druhou nejsilnější skupinou jsou zařízení v cenové kategorii 1 000 Kč – 1 999 Kč, viz tabulka níže.

Počet zařízení z TOP 40 nacházejících se v jednotlivých cenových kategoriích

Top40

Nejlevnější nemusí znamenat nejlevnější

Jak ukazují data webu Tisknulevne.cz, z 15 nejoblíbenějších multifunkčních zařízení ji většina tiskne 1 stranu o formátu A4 při 5% pokrytí za 0,9 Kč – 1,2 Kč (pozn. jedná se o černobílý tisk). Jedná se přitom o nadprůměrné hodnoty, v této cenové kategorii (do 5 000 Kč) se nachází i zařízení, která zvládnou tento tisk s nákladem 0,3 Kč – 0,6 Kč. Mezi „nejúspornější“ zařízení celého žebříčku 40 nejoblíbenějších multifunkčních zařízení přitom patří tiskárny Hewlett Packard, a to jak díky úspornému tisku, tak díky příznivým cenám náplní značky Hewlett Packard.

Tip na příspěvek:  Inzerce: Nechte si poradit se začátkem podnikání

Krátkodobý užitek (nízká pořizovací cena) tedy vítězí nad dlouhodobým (nízké provozní náklady). Pokud si české domácnosti kupují tiskárnu za účelem toho, aby na ni vytisknuli pár stránek za rok, lze „ignoraci“ nákladů na tisk pochopit. Jestliže se však mezi majiteli těchto zařízení nachází lidé, kteří tisknou řádově vyšší desítky stránek měsíčně, nedává orientace na levnou pořizovací cenu smysl.

Sdílejte článek přátelům:
Tagged
Show Buttons
Hide Buttons