Programování pro začátečníky pomocí Microsoft Small Basic

Small Basic - programování pro začátečníkyV minulém týdnu představila společnost Microsoft ideální řešení pro programovací prostředí pro začátečníky. Produkt s názvem Microsoft Small Basic je postaven tak, aby jeho výuka se stala jednak jednoduchou a zároveň zábavnou formou programování.
Microsoft Small Basic je nabízen zdarma v češtině což usnadní práci pro mladé a začínající programátory a velikou výhodou je dokumentace v češtině která u většiny programovacích jazyků je těžko dostupná.
Microsoft Small Basic je založen na Microsoft .NET a vznikl jako součást balíku experimentálních projektů Microsoft DevLabs. Programovací prostředí se velice podobá QBasicu. Program je navržen tak aby seznámil nejen začátečníky včetně dětí do hlubin programování a vysvětlil hlavní cíle a principii programování.
Microsoft Small Basic je dostupný ke stažení na webové adrese www.msdn.cz/smallbasic kde taktéž naleznete odkaz na dokumentaci v češtině atd. Pokud Vás tento produkt osloví můžete použít další verzi produktu a to Visual Studio 2010 kde už můžete programovat profesionální aplikace.
Závěrem: Osobně si myslím že se jedná o krok společnosti Microsoft z důvodu získat mladé programátory pro své prostředí , a z tohoto důvodu byl tento produkt Microsoft Small Basic vyvinut. No ať je to jak chce jde přeci o mladé programátory kterým chtějí usnadnit práci v začátcích a vysvětlit tak princip programování.
No nikdy není pozdě začít tak si to taky stáhnu a kouknu na to vždyť výdělky programátorů v řádu desetitisíců určitě stoji za zamyšlenou :).
Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Sledujte aktivity návštěvníků webových stránek online a v reálném čase
, ,
Show Buttons
Hide Buttons