Jak přidat RSS čtečku do HTML stránek?

Pokud jste majitelem stránek ve formátu HTML, nebo nemáte v redakčním systému podporu pro vkládání RSS kanálu a chcete obohatit Váš web o nějaké informace publikovaných pomocí zdrojů RSS, které jsou dnes nepsaným standardem každého zpravodajského serveru, nebo jen chcete tuto možnost nabídnout ostatním, představuji užitečnou online pomůcku FeedWind k vyřešení tohoto záludného problému.

K tomuto účelu je k dispozici jednoduchý online nástroj na vygenerování zdrojového kódu (javascriptu), který jednoduše vložíte do stránek a nic jiného a složitého nemusíte dělat.

Tato aplikace na vkládání RSS kanálu na adrese http://feed.mikle.com/en/ s názvem FeedWind Vám v jednoduchých krocích dostatečně poslouží i bez použití programování webových stránek.

Jak přidat RSS čtečku do HTML stránek?

Pouze zadáte URL adresu RSS kanálu který budete chtít nabídnout nebo zobrazit na stránce. V našem případě se jedná o adresu http://webitech.cz/feed/ , kterou vložíte do řádku Feed URL. RSS odkaz je většinou dostupný jako RSS nebo pod dobře známou ikonou (grafickým prvkem specifickým pro označování RSS zdrojů).

Můžete využít různých nastavení, tak aby jste upravily vzhled, který plně sedne graficky do webových stránek a stane se tak dobrým doplňkem a hlavně přínosem nových aktuálních informací na Vašem webu.

Možnosti nastavení RSS widgetu

Možnosti nastavení pro generování výstupu jsou například velikost widgetu (šířka a výška), možnost barevného nastavení, název RSS kanálu, vlastní pozadí na základě URL adresy kterou si samy můžete definovat, počet zobrazených informací a spoustu dalších možností. Velikou výhodou tohoto widgetu je, že změny v nastavení ihned vidíte online a nemusíte tak pracně zkoušet jak bude vypadat výsledek. Můžete si tak vyladit a pohrát si s výsledkem zdroje do HTML.

Tip na příspěvek:  Najdi si nejlevnější letenku po Evropě se službou Skypicker

Možností jak vložit RSS je spousty, ale tato možnost jako jedna z mála má výhodu, kterou ne zcela všechny služby tohoto tipu nabízejí.

FeedWind je nástroj zcela zdarma pro nekomerční použití pro práci s RSS kanálem. Widget není obohacován o žádnou reklamu třetích stran což ho činí velice užitečnou online aplikací pro webové stránky a nikdo tudíž nepozná že na stránce máte vloženou nějakou pomůcku, kterou někdo další zprostředkovává nebo se na ní snaží nějak „vydělat“.

Informace na závěr: Někde v pravidlech použití jsem, četl že by jste měli na stránku vložit odkaz na tuto službu FeedWind. Také by jste neměli zapomenou, pokud budete vkládat cizí RSS kanál minimálně jako název RSS zdroje zadat buď poskytovatele nebo webovou stránku ze které informace čerpáte nebo něco podobného.

Příklad výsledného zdrojového kódu Novinek na internetu o velikost 250×250 za jeho zveřejnění na Vašem webu budu samozřejmě rád – http://webitech.cz/feed/ :

<!– start feedwind code –>
<script type=“text/javascript“>
<!–
rssmikle_url=http://webitech.cz/feed/;
rssmikle_frame_width=“250″;
rssmikle_frame_height=“250″;
rssmikle_target=“_blank“;
rssmikle_font_size=“12″;
rssmikle_border=“on“;
rssmikle_css_url=““;
rssmikle_title=“on“;
rssmikle_title_bgcolor=“#0066FF“;
rssmikle_title_color=“#FFFFFF“;
rssmikle_title_bgimage=“http://“;
rssmikle_item_bgcolor=“#FFFFFF“;
rssmikle_item_bgimage=“http://“;
rssmikle_item_title_length=“20″;
rssmikle_item_title_color=“#666666″;
rssmikle_item_border_bottom=“on“;
rssmikle_item_description=“on“;
rssmikle_item_description_length=“40″;
rssmikle_item_description_color=“#666666″;
rssmikle_item_description_tag=“off“;
rssmikle_item_podcast=“icon“;
//–>
</script>
<script type=“text/javascript“ src=“http://feed.mikle.com/js/rssmikle.js“></script>
<div style=“font-size:10px; text-align:right;“>
<a href=“http://feed.mikle.com/en/“ target=“_blank“ style=“color:#CCCCCC;“>FeedWind</a>
<!–Please display the above link in your web page according to Terms of Service.–>
</div>
<!– end feedwind code –>

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons