Máte svá uložená data vždy po ruce? Disk Google.

Mějte svá data vždy po ruce! Pro někoho známá a pro někoho zatím služba, o které ještě neslyšel. Jedná se o službu Google Disk někdy také nazývaná Google drive.

Jednoduše řečeno Disk Google je disk, který máte vždy když ho potřebujete a nemusíte myslet na to že jste si nějaká data či soubor zapomněli zálohovat nebo nevzali zrovna sebou. Pomocí Disku Google je budete mít vždy u sebe, jediné co potřebujete je přístup z webového prohlížeče nebo z libovolného zařízení včetně smartphonu či tabletu, kam jste nainstalovali aplikaci Disk Google.

Mějte svá data vždy a všude aktuální!

Mezi užitečné funkce patří například nastavení možnosti synchronizace, kdy si zajistíte že vaše soubory budou ve všech zařízeních stejná jak doma tak třeba v práci. K tomuto malá poznámka a to že 5 GB můžete uložit zdarma (předpokládám že to postačí) v případě navýšení prostoru začíná být služba zpoplatněna.

Aktuální ceny a velikost dat si ověřte na stránkách aplikace.

Jako další užitečná funkce může posloužit sdílení dokumentů což například usnadní práci například při složitém odesílaní příloh v e-mailech apod.
Přístup do této služby najdete na webové adrese drive.google.com. Podporovány jsou dvě nejnovější verze prohlížečů Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer.

Problém může nastat jestli jste vyznavači Linuxu, tak si aplikaci do svého počítače bohužel nestáhnete, ale můžete jí využívat pouze jako online službu.

Co také oceňuji je že ve vašem internetovém prohlížeči můžete zobrazit více jak 30 typů souborů včetně videa ve vysokém rozlišení a souborů aplikací Adobe lllustrator a Photoshop bez nutnosti instalovaných speciálních programů.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Jak začít pracovat pro Startup? StartupJobs - Jednoduchá cesta k informacím.
, , ,
Show Buttons
Hide Buttons