Jak se naučit programovat? Jednoduše Codecademy nebo CodeSchool !

Mezi často diskutované téma a mnoho otázek na diskuzních fórech tvoří otázka „ Jak se naučit jednoduše a rychle programovat? „  Rychlou a správnou odpovědí se může být využití Codecademy či platformy CodeSchool.

Projekt Codecademy Vám pomůže s průpravou na cestě stát se programátorem. S Codecademy, které je převážně zaměřeno na výuku programování online se naučíte jak základům, tak i pokročilým funkcím v programování. Projekt je určen jak začátečníkům tak i pro pokročilé uživatele. Taktéž se můžete podílet a sdílet své zkušenosti s novými účastníky, vytvářet nové kurzy a stát se tak učitelem a uznávaným odborníkem – mentorem v oboru programování.

Codecademy

náhled webové stránky Codecademy.com

Cílem online aplikace Codecademy je výuka programovacích jazyků nenáročnou a zábavnou formou, doplněnou o interaktivního průvodce. Celá tato myšlenka vznikla už v roce 2011, kdy začali vznikat první lekce programování. Naučit se můžete jak Javascript, HTML, APIs či Python a další. Veškeré lekce jsou dostupné zcela zadarmo. Jediné co musíte, je se registrovat.

Celá aplikace je sestavena tak že můžete sledovat, jak jste na tom a v jaké fázi kurzu se právě nacházíte. Po splnění těchto kroků budete umět naprogramovat jednoduché aplikace, hry atd. Pro podporu tohoto projektu vznikli také propagační stránky Codeyear.com, které vznikli na podporu a získání nových lidí o zájem se snadno a rychle naučit programovat nějaký programovací jazyk.

Jediným mínusem Codecademy je, že musíte ovládat anglický jazyk. V mnoho případech se však může jednat o výhodu, kdy ještě navíc procvičíte angličtinu, která je v tomto oboru do značné míry podmínkou.

Tip na příspěvek:  SEO nástroj – Automatická registrace stránek ZDARMA!

Alternativa k projektu Codecademy může být projekt CodeSchool.com.

CodeSchool je sestaven taktéž na podobné myšlence, a to učení zábavnou a veselou formou. CodeSchool je dobře vybaveno video průvodci, které dobře poslouží pro snadné pochopení problematiky programovaní a řešení jednotlivých lekcí.

Rozhodnutí jakou platformu pro výuku programování nechám na Vás. Oba projekty přináší něco nového a snaží se co nejlépe vyřešit otázku „Jak se naučit snadno programovat?“.

Poznámka: Výhodou Codecademy je že je zcela zdarma a u CodeSchool je plné využití kurzů zpoplatněno částkou necelých 30 dolarů měsíčně, což pro někoho může být i zásadní při rozhodování o výběru výukové online platformy.

O případné Vaše zkušenosti budu rád, když se podělíte v komentářích pod článkem a pomůžete tak při rozhodování novým programátorům.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons